Herb szkoły

Na Sudeckim Szlaku

Mijający rok szkolny był dla wielu uczniów okresem pełnym zmian. Podczas izolacji, kiedy klasy widywały się wyłącznie na ekranach monitorów, ucierpiały również kontakty między rówieśnikami. 3-dniowa wycieczka szkolna klasy 1A do Karpacza stała się okazją do wspólnej integracji. Entuzjastom górskich wypraw towarzyszyli wychowawca klasy: p. Tomasz Mańkowski oraz p. Paweł Pilczuk i Tomasz Szymański.

Jak wiadomo wyjazd w góry kojarzy się z dużą dawką spacerów i świeżego powietrza, do czego zachęcają niesamowite widoki, a atrakcje Karpacza to nie tylko możliwość poznawania Karkonoszy, ale też odkrywanie niespotykanego na skalę Europy dziedzictwa kulturowego Dolnego Śląska. Na trasie podróżników znalazły się min. Rozdroże Łomnickie, Polana Bronka Czecha, Słonecznik, Spalona Strażnica, Strzecha Akademicka. Czerwcowa aura nie rozpieszcza w tym roku turystów, dlatego nie było dane wspiąć się im na szczyt “Królowej Sudetów – Śnieżki”.

Emocji było wiele. Niezapomnianych chwil dostarczyły Licealistom piękne widoki. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.

RODO