Warning: file_exists(): Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home2/loo/domains/lo.zgorzelec.org/public_html/wp-content/plugins/stratum/includes/scripts-manager.php on line 133
Herb szkoły

Lekcja informatyki w wirtualnym wymiarze

Wirtualna rzeczywistość była tematem przewodnim lekcji informatyki, która odbyła się 3 czerwca. Lekcje przygotował uczeń klasy 3A Tomasz Doleżal.

Rzeczywistość wirtualna to obraz sztucznej rzeczywistości stworzony przy wykorzystaniu technologii informatycznej. Polega na multimedialnym kreowaniu komputerowej wizji przedmiotów, przestrzeni i zdarzeń. Może on reprezentować zarówno elementy świata realnego, jak i zupełnie fikcyjnego.

Tomek przygotował prezentację w której wyjaśnił, czym jest VR, oraz przedstawił niezbędny sprzęt i oprogramowanie. Po prezentacji zaczęła się najciekawsza część, czyli praktyczne wykorzystanie VR. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili w wirtualnym świecie, a lekcja była doskonałą okazją na poznanie i wykorzystanie nowoczesnych technologii w praktyce.

wirtualna rzeczywistość – prezentacja

RODO