Herb szkoły

Najlepsi krajoznawcy są w Liceum

Konkurs, dla ambitnych młodych turystów, czyli Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno Krajoznawczy PTTK organizowany jest od 1972 r. Składa się z 7 głównych konkurencji i kilku pobocznych. Sprawdzają one w sposób wszechstronny wiedzę z zakresu krajoznawstwa, terenoznawstwa, pierwszej pomocy, znajomości roślin, zwierząt. Rywalizacja odbywa się w 3 osobowych zespołach.

19 kwietnia 2024 r. w Bogatyni miały miejsce eliminacje powiatowe. Organizatorem Turnieju był Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni, zaś gospodarzem eliminacji Szkoła Podstawowa nr 4 w Bogatyni.

Ogromną niespodziankę sprawili nam uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu zdobywając zaszczytne I i III miejsce. Tu czekało nas jeszcze większe zaskoczenie ponieważ doświadczeni starsi koledzy, laureaci poprzednich edycji musieli uznać wyższość swoich młodszych kolegów.

I miejsce – Wiktoria Góra (klasa 1B), Zofia Mrygoń (klasa 1B), Tristan Temporale (klasa 1A)

III miejsce – Marcelina Szymaniak (klasa 4B), Oliwia Piwowarska (klasa 3D), Oskar Kanculis (klasa 3D)

Marcelina Szymaniak została nagrodzona jako NAJLEPSZY KRAJOZNAWCA w kategorii szkół ponadpodstawowych (zdobywając największą ilość punktów w teście wiedzy).

Wielkie gratulacje !!! Połączenie pasji, zaangażowania i ciężkiej pracy prowadzi do wspaniałych sukcesów!

RODO