Herb szkoły

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Maturzyści!

Przed Wami ważny i pracowity czas. Egzamin maturalny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Jest to czas podsumowania waszej ciężkiej pracy, którą wkładacie w naukę i Wasz rozwój. Matura to również kolejny krok do wyboru Waszej drogi życiowej, zawodowej, Waszego powołania.

Każdego roku maturzyści z naszej szkoły udawali się do Częstochowy, aby wziąć udział w organizowanej dla nich pielgrzymce. Byliśmy i nadal jesteśmy przekonani, że jest potrzebny taki dzień, wyjątkowy i niepowtarzalny. W tym roku po raz pierwszy nie pojedziemy na Jasną Górę w formie ogólnodiecezjalnej pielgrzymki. Podobnie jak w ubiegłym roku, ze względu na trwający stan pandemii i obostrzenia sanitarne, tegoroczna pielgrzymka będzie miała inny charakter – wyjątkowy i symboliczny. Wydaje się nam, że zwłaszcza w tej niełatwej dla nas wszystkich sytuacji, czas przeznaczony na przeżycia o charakterze duchowym, w klimacie refleksji i wyciszenia, z pewnością będzie bardzo ważny dla Was.

Nie chcemy pozostawić Was bez modlitwy i duchowego wsparcia, dlatego pragniemy zaprosić Was do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce na Jasną Górę – online – abyście mogli zawierzyć Matce Bożej egzamin dojrzałości, całe swoje życie oraz powierzyć wszystkie swoje intencje. Istnieje możliwość uczestniczenia w niej w taki właśnie sposób, razem ze swoimi katechetami i wychowawcami.

19 marca 2021 r. (piątek) – Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Szczegółowe informacje otrzymacie u swoich katechetów – p.Katarzyny Przytulskiej i ks.Adam Szpotańskiego