Herb szkoły

Poezja i Kawa – “Jesienne przemijanie”

30 listopada (rzutem na taśmę – można rzec) w czytelni szkolnej miał miejsce 1. poranek literacko – muzyczny pod wspólną nazwą POEZJA i KAWA. Tym razem “poranek” odbył się o 13-ej w samo południe;), no tak mniej więcej. Tytuł listopadowego spotkania przy poezji czytanej i śpiewanej, muzyce (skrzypce, gitara keyboard) oraz przy kawie/herbacie i kawałku domowego ciasta to “Jesienne przemijanie”.

Kompozycja imprezy ułożona została tak, aby obejmowała 3 wątki tematyczne: przemijanie, śmierć, jesień. Występy naszych młodych artystów poprzedzone były przez Wisławę Szymborską (niestety, nagranie) czytającą swój wiersz “Kilkunastoletnia”, po której zagrał (też, niestety, nie na żywo) światowej sławy trębacz, Tomasz Stańko. Później już słuchaliśmy wierszy K. Tetmajera, H. Poświatowskiej, P. Verlaine’a, L. Staffa, E. Adamiak i W. Szymborskiej, prezentowanych przez: Andżelikę Kosek z 3I, Paulinę Gałach z 3G, Filipa Szymańskiego z 3H, Kamilę Cepowską z 3G i Wiktorię Gorgolik z 3H. Muzycznie ubogacali słowo poetyckie: Aleksandra Materak z 1A (gitara), Maciej Tabaszewski z 1A (skrzypce) i Filip Szymański z 3H (keyboard). Na koniec – “Deszcz jesienny” L. Staffa w wykonaniu (i tu znów nie na żywo, niestety) Jakuba Michalskiego, barda z Warszawy, z jego muzyką. A na koniec końców – “Na całej połaci śnieg” z Kabaretu Starszych Panów jako zapowiedź grudniowego spotkania już w szerszym gronie i w auli szkolnej.

Gratulacje i podziękowania dla WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW.  Do zobaczenia wkrótce:)

p.s.
Publiczność też nie siedziała bezczynnie. Uważnie słuchając, można było odpowiedzieć na pytania odnośnie do prezentowanych utworów i dostać w nagrodę kawałek ciasta. Mogliśmy też sobie pośpiewać z Kubą Michalskim: “O szyby deszcz dzwoni, deszcz dzwoni jesienny…”.

Pa, pa:)
Jolanta Długa

RODO