Herb szkoły

Pożegnanie Maturzystów

Ostatni dzień nauki zdalnej dla tegorocznych Maturzystów Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu odbył się 30 kwietnia 2021 roku. Niestety tego dnia już drugi raz w historii szkoły nie odbył się uroczysty apel…… Tego dnia uczniowie z zachowaniem bezpieczeństwa i harmonogramu odebrali świadectwa ukończenia szkoły i na krótką chwilę spotkali się ze swoimi wychowawcami. Choć nie było akademii i przemówień, chcieliśmy Wam kochani Maturzyści serdecznie podziękować za niezapomnianą edukacyjną podróż.

W tym wspólnym naukowym życiu i nieprzewidywalnym covidowym czasie były jak zawsze wzloty i upadki, radość sukcesów jak i gorycz porażek. Na pewno jednak wszyscy jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia, umiejętności a przede wszystkim dzisiaj jak może nigdy dotąd potrafimy docenić jak ważna jest taka zwykła może czasami nudna normalność….

Mamy pełną świadomość jak bardzo dużo z życia szkoły średniej nieodwracalnie straciliśmy, studniówki, apele, uroczystości klasowe, wycieczki, projekty….. Jak wiele ominęło nas rozmów, chwil spędzonych na wspólnie przeżywanych wydarzeniach, gestów sympatii, wsparcia czy choćby codziennych rutynowych czynnościach związanych z rytmem życia szkoły.

Teraz wszyscy doceniamy zwyczajność, która była jeszcze rok temu. Doceniamy jak ważny w życiu jest drugi człowiek…….

Wszystko jednak ma swój początek i swój koniec, dlatego chcemy, abyście dzień zakończenia szkoły zapamiętali – jako początek nowej interesującej i fascynującej wyprawy.

Jesteśmy przekonani , że i na kolejnych drogach do osiągnięcia stawianych sobie celów spotkacie się z wieloma niespodziankami, przeszkodami i trudnościami.

Pamiętajcie jednak, że nie wystarczy iść, trzeba jeszcze iść we właściwym kierunku. Potykając się, też można zajść daleko, ale nie wolno upaść i nie podnieść się nawet wtedy gdy naprawdę będzie bardzo ciężko.

Wierzymy jednak , że sobie poradzicie……. Mamy nadzieję, że będziecie mieć tyle wytrwałości by móc nie tylko żyć w przyzwoity sposób, ale również będziecie wyciągać wnioski z doświadczeń życiowych i mądrości Waszych Rodziców.  Kochanym niezawodnym Rodzicom, składamy wyrazy szacunku za to, że zawsze byli opoką dla Was i służyli pomocą również dla szkoły.

Dziękujemy Wam Maturzyści 2021 roku !!!!! Życzymy zwyczajnie powodzenia na maturze i nadzwyczajnie będziemy za Was trzymać kciuki!!!!

Nasi tegoroczni Maturzyści na początku swojej licealnej edukacji…

RODO