Herb szkoły

Przygotuj się do matury z informatyki i walki o Diamentowy Indeks AGH!

MaturaXDiament to inicjatywa zapoczątkowana przez grupę studentów z Koła Naukowego BIT AGH, której celem jest przygotowanie uczniów szkół średnich z całej Polski do matury z informatyki oraz do zmagań o Diamentowy Indeks AGH.

Udział w projekcie MaturaXDiament to szansa dla każdego ucznia, niezależnie od miejsca zamieszkania czy szkoły. Udział w prowadzonych online zajęciach jest całkowicie bezpłatny, jednak wymaga zaangażowania i regularnego uczestnictwa. 

W ramach projektu MaturaXDiament uczestnicy mają okazję wziąć udział w cyklu wykładów wprowadzających w świat algorytmiki, sieci i wszystkiego, czego potrzebują na początku ścieżki informatycznej. Uczniowie będą aktywnie uczestniczyć w spotkaniach, zgłębiając tematy zgodne z wymaganiami na egzaminie maturalnym z informatyki oraz rozwiązując odpowiednie zadania. Problemy napotkane podczas rozwiązywania zadań będą mogli omówić z prowadzącymi zajęcia. Uczestnicy będą przydzielani według poziomu zaawansowania do małych grup, składających się z 10-12 osób. Dzięki temu koordynatorzy będą mogli dopasować zadania, zagadnienia oraz tempo pracy do swojej grupy, na co często brakuje czasu w szkole. Zajęcia będą prowadzone przez studentów kierunku Informatyka z Wydziału Informatyki AGH, którzy są członkami Koła Naukowego BIT. 

W trakcie drugiej edycji kursu zajęcia będą odbywały się online, raz w tygodniu i będą trwały od września 2024 r. do matur 2025 r. To intensywny program edukacyjny, który ma na celu solidne przygotowanie do egzaminu oraz zdobycie cennych umiejętności informatycznych. 

Dzięki udziałowi w projekcie MaturaXDiament uczestnicy zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do osiągnięcia sukcesu na maturze z informatyki. To doskonała okazja, by przygotować się również do dalszej edukacji na studiach oraz konkursu Diamentowy Indeks AGH. Zajęcia oferują nie tylko solidne przygotowanie do egzaminu maturalnego, ale także cenne umiejętności, które otworzą przed uczestnikami drzwi do świata informatyki i technologii. 

Zapisy do kolejnej edycji trwają do 14.07.2024 r.
Więcej informacji znajduje się w formularzu: https://forms.office.com/e/2KHjxB46CB