Warning: file_exists(): Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home2/loo/domains/lo.zgorzelec.org/public_html/wp-content/plugins/stratum/includes/scripts-manager.php on line 133
Herb szkoły

Spotkanie z Piotrem Kosewiczem Paraolimpijczykiem

6 marca przypada Dzień Olimpijczyka z tej okazji przypominamy o spotkaniu, w którym brała udział młodzież liceum na zaproszenie p. Anny Śliwińskiej, prezes Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Klasa 1C wzięła udział w spotkaniu z Piotrem Kosewiczem, uczestnikiem paraolimpiad w Nagano i Salt Lake City i dwukrotnym srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych .

Mogliśmy zapoznać się z historią sportu paraolimpijskiego, ale przede wszystkim poznać sylwetkę człowieka, który mieszka i pracuje  wśród nas, a jednocześnie reprezentuje nasz region i kraj na wielu zawodach międzynarodowych . Przede wszystkim jednak atutem tego spotkania, było poznanie człowieka z pasją, który potrafi walczyć z ograniczeniami niepełnosprawności i zwyciężać je , stawiając sobie coraz to nowe wymagania i cele.

 

piotr_kosewicz