Herb szkoły

Strażacy w LO – ćwiczenia ewakuacyjne

Kontrolowane ćwiczenia z zakresu ewakuacji przeprowadziła skutecznie Państwowa Straż Pożarna 28 listopada w Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich. Trzykrotny sygnał dźwiękowy zapoczątkował akcję ewakuacyjną dla uczniów, jak i wszystkich pracowników szkoły. Licealiści pod opieką nauczycieli oraz osób kierujących ewakuacją grupowo, spokojnie ale w dobrym tempie opuścili sale lekcyjne i udali się na miejsce zbiórki. Tam nastąpiło przeliczenie uczestników ewakuacji. Całość trwała 4 minuty. Następnie mł. bryg. Hubert Jarosz kierujący akcją dokonał podsumowania działań oraz w celu podniesienia świadomości uczniów przypomniał o kampanii Czad i ogień. Obudź czujność. 

Akcja ewakuacyjna pozwoliła przećwiczyć procedury oraz zasady postępowania w sytuacji alarmu związanego z realnym zagrożeniem pożarowym w budynku szkolnym. Po ewakuacji uczniowie wrócili na zajęcia lekcyjne z przekonaniem jak bardzo dużym zagrożeniem są pożary i jak szybko ogień może wymknąć się spod kontroli i błyskawicznie rozprzestrzenić się, czyniąc nieodwracalne straty.

Pamiętajmy bezpieczeństwo Twoje i Twoich najbliższych często może zależeć od Ciebie, dlatego na pewno na wiosnę powtórzymy ćwiczenia dla utrwalenia naszej wiedzy, o co zadba Szkolny Inspektor BHP p. Jacek Matuszyk.

 

DSC04525

DSC04520

DSC04526

DSC04529

DSC04530

 

RODO