Warning: file_exists(): Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home2/loo/domains/lo.zgorzelec.org/public_html/wp-content/plugins/stratum/includes/scripts-manager.php on line 133
Herb szkoły

Światowy Dzień Książki

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – doroczne święto organizowane co roku 23 kwietnia przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.

Data ta wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej. W tym dniu w roku 1616 zmarli min. Miguel de Cervantes i William Szekspir.

Dzień Książki to święto warte naszej uwagi niezależnie od wieku. Dlaczego? O walorach książek nie trzeba nikogo przekonywać. Możliwość poznawania historii spisanych na książkowych stronach to przywilej i przyjemność. 

Obecnie, gdy większość szkół na całym świecie jest zamknięta, a ludzie pozostają w domach, moc książek powinna być wykorzystywana do walki z izolacją, powinna stymulować nasze umysły i kreatywność. Czytając i obchodząc Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, możemy otworzyć się na innych pomimo dystansu i podróżować dzięki wyobraźni.