Warning: file_exists(): Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home2/loo/domains/lo.zgorzelec.org/public_html/wp-content/plugins/stratum/includes/scripts-manager.php on line 133
Herb szkoły

Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi obchodzimy co roku 22 kwietnia. To największe ekologiczne święto, obchodzone od 1970 r. na całym świecie, obecnie w 192 krajach.

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi jest motywatorem do organizowania corocznych akcji, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.

Światowy Dzień Ziemi 2021 odbędzie się pod nowym hasłem “Przywróć naszą Ziemię”. Choć o planetę powinniśmy troszczyć się przez cały rok, to właśnie w Światowy Dzień Ziemi mamy ku temu więcej okazji.

W trosce o środowisko, w którym żyjemy Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu rozpoczęło działania majce na celu właściwą segregację śmieci. Na terenie szkoły, wewnątrz budynku ustawiono pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. Specjalny kosz jest oznaczony odpowiednimi kolorami: żółty przeznaczony na  tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe i  metale, niebieski przeznaczony na papier i zielony  na szkło. Co prawda ze względu na obecnie panującą pandemię nasi uczniowie nie mogą jeszcze korzystać z segregacji śmieci, ale mamy nadzieję, że po powrocie do szkoły przyłączą się do akcji.