Herb szkoły

“Szepty ze snów” – spotkanie nie tylko autorskie z Anną Purowską

10 czerwca 2022 roku w auli liceum odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Anna Purowską, naszą absolwentką, która w latach 2002-2005 uczęszczała do klasy o profilu humanistycznym. Pani Purowska jako uczennica angażowała się w artystyczne życie szkoły , należała do szkolnego chóru, recytowała i pisała wiersze. Od “wyścigu szczurów” zawsze ważniejsze było dla niej poszukiwanie własnej drogi.

Pani Purowska podczas spotkania opowiedziała nie tylko o swojej najnowszej książce “Szepty ze snów”. Zadawane pytania prowokowały wszystkich do rozmów o wartościach, o tym, co w życiu wydaje się najważniejsze i na pewno nie ma związku ze światem materialnym.

Wyjątkową atmosferę rozmowy stworzyła społeczność liceum. Szczególne podziękowania należą się grupie muzycznej. Piosenki: “Na brzozowej korze” Julii Rachańskiej i Mileny Leśniewskiej, “Rebeka” Sary Dymarskiej, “Jeszcze w zielone gramy” Nikoli Tetke oraz kompozycja Prokofiewa w wykonaniu Michała Lisickiego były duchowym prezentem dla wykształconej muzycznie Pani Anny.

Fragmenty powieści “Szepty ze snów” przeczytały nasze recytatorki – Dominika Jurczyńska i Julia Piepiora.

W roli dziennikarzy zadebiutowali Anna Aftyka i Igor Zawadzki. Z wielkim wyczuciem i elastycznością zadawali przygotowane pytania.

Za wiosenne kwiaty – piwonie, irysy, goździki, róże, dziękujemy Klaudii Kociembie, Patrycji Wójtowicz, Klaudii Kopeć, Oli Wieliczko i Oli Kuleszy. Wyjątkowy “bukiet od serca” przygotowała Magda Bartoniewicz ze swoją mamą.

Za pomoc dziękujemy także przewodniczącemu SU – Dawidowi Sakowiczowi oraz naszym fotografom: Julii Słoneckiej i Panu Lesickiemu.

Za nagłośnienie odpowiadał niezawodny Jakub Krzywonos.

To było piękne i dobre spotkanie! Pani Annie Purowskiej cała społeczność liceum życzy wielu inspiracji do kolejnych książek oraz wszelkiej pomyślności!

Zespół polonistek – Beata Stypczyńska, Elżbieta Górecka, Beata Łężny.

RODO