Warning: file_exists(): Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home2/loo/domains/lo.zgorzelec.org/public_html/wp-content/plugins/stratum/includes/scripts-manager.php on line 133
Herb szkoły

Warsztaty anatomiczne

Kolejne warsztaty anatomiczne już za nami, jak zwykle było ostro, krwawo oraz niezmiennie emocjonująco i pouczająco. W dniu 17 stycznia 2023 r. uczniowie klas profilu biologiczno – chemicznego wzięli udział w bardzo interesujących warsztatach, na których zapoznali się z budową anatomiczną układu oddechowego świni.
Po krótkiej części teoretycznej, podczas której młodzież została zapoznana z budową i fizjologią dróg oddechowych i narządu wymiany gazowej, uczniowie samodzielnie przeprowadzili sekcję płuc, każda grupa miała za zadanie wypreparować tchawicę, oskrzela oraz pociąć na fragmenty płaty płuc – ta część zajęć wzbudziła największe zainteresowanie i emocje. Wszyscy uczniowie wzorowo wykonali swoje zadania, byli bardzo zadowoleni z warsztatów. Kolejne już niebawem.

Tak urozmaicone zajęcia popularnonaukowe, zaprojektowane i zrealizowane zostały się dzięki zespołowi IQuest. Warsztaty dzięki swojej atrakcyjności oraz odpowiedniemu podejściu prowadzących wzbudziły w Licealistach niemałe emocje.

RODO