Herb szkoły

WIEDEŃ ZDOBYTY!

Wiedeń 2

 

W dniach 27-28 kwietnia 2015 roku klasa Ic wraz z koleżankami i kolegami z innych klas udała się do Wiednia. Pod opieką pani Beaty Stypczyńskiej i Elżbiety Chmury-Grzegorowskiej uczniowie mogli poznać część  europejskiej historii i kultury.

Wycieczka zaczęła się od wjazdu na Wzgórze Kahlenberg, czyli miejsca, z którego Jan III Sobieski dowodził bitwą pod Wiedniem. Następnie grupa udała się na tzw. Ring – centrum stolicy Austrii.  Młodzież zobaczyła m.in. Katedrę św. Szczepana, operę oraz areał Hofburga( dawną zimową rezydencję Habsburgów).  Można było też  skosztować oryginalnego tortu Sachera lub po prostu chwilę odpocząć w jednym z ogrodów. Następnego dnia jako pierwszy na liście był Hundertwasserhaus (bajeczny dom). Po nim uczniowie udali się do Belwederu Górnego, czyli barokowy pałacu księcia Sabaudzkiego. W budynku obecnie znajduje się muzeum. Młodzież miała możliwość oglądania prac  ekspresjonisty Egona Schielego  oraz  słynnego austriackiego malarza Gustava Klimta ( w tym ,,Pocałunek?). Na sam koniec zostało Muzeum Historii Sztuki,  w którym uczniowie wraz z przewodniczką oglądali dzieła Bruegla, Vermeera, Rubensa.

Wycieczka została uznana przez grupę za bardzo udaną!  Podopieczni pani Stypczyńskiej już nie mogą się doczekać kolejnej takiej wyprawy.

Benita Gładysz, kl. I c

Wiedeń 5

Wiedeń 6

Wiedeń 1

Wiedeń 4