Herb szkoły

Wiedzą wszystko o ubezpieczeniach społecznych – Trzykrotni Mistrzowie Dolnego Śląska

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu dnia 14 marca 2019 r. w składzie: Damian Jaśkiewicz, Piotr Mazur oraz Dominik Baziuk przystąpili do wojewódzkiego etapu Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” w roli broniących tytułu najlepszej drużyny Dolnego Śląska 2017 i 2018.

Drużyna Śniadeckich tradycyjnie rywalizowała z 21 drużynami ze szkół wrocławskich, wałbrzyskich, legnickich, bolesławieckich, bogatyńskich i zgorzeleckich. Łącznie w tegorocznej edycji w konkursie wzięło udział ponad 30 tysięcy uczniów z całej Polski. Rola podwójnego lidera była trudna, gdyż wiedza z zakresu systemu ubezpieczeń społecznych, zasiłków, emerytur i prowadzenia firmy jest obszerna i trudna. Konkurencja też bardzo wymagająca, bo składająca się z uczniów z klas ekonomicznych. Drużyna Śniadeckich odważnie przystąpiła do testu wiedzy składającego się z 25 pytań wielokrotnego wyboru. Odpowiedzi na pytania udzielane były pod presją czasu, bo oprócz liczby punktów z testu o zwycięstwie decydowała czas, czyli godzina oddania testu do jury.

Licealiści trzeci raz z rzędu okazali się bezkonkurencyjni pokonując wszystkie szkoły, zajęli I miejsce z 24 punktami. Finał olimpiady odbędzie się w Warszawie w kwietniu 2019 r. Mamy nadzieję, że tym razem nasza szkoła reprezentując województwo dolnośląskie stanie na podium, a nie tak jak było poprzednio musieliśmy zadowolić się bardzo dobrym, ale jednak IV miejscem. Laureaci I miejsca etapu wojewódzkiego i tym razem są zmotywowani, waleczni i otwarci na wiedzę i nowe możliwości jakie daje sukces w ogólnopolskiej olimpiadzie i nie chodzi nam o nagrody rzeczowe, ale o przyrzeczenia indeksu na wyższe uczelnie.

Opiekunami uczniów byli p. Magdalena Siemaszko i p. Alicja Granda Kierownik Inspektoratu ZUS w Lubaniu.

Gratulujemy już Dużego Sukcesu i trzymamy kciuki za wielki finał !

 

01

02

03

 

RODO