Herb szkoły

Witamy w świecie Wirtualnej Gazetki Szkolnej

Z ogromną radością informujemy, że Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich dołączyło do grona szkół, które mogą się pochwalić Wirtualną Gazetką Szkolną. Czym właściwie jest wirtualna gazetka ?

Wychodząc naprzeciw młodemu pokoleniu Licealistów, chcemy skutecznie dotrzeć z wszelkimi informacjami za pomocą multimediów, do jak największej liczby młodzieży i dlatego też w poniedziałek w strefie ucznia mogliście zauważyć mamy nadzieję, że pierwszy z wielu – ekran wirtualnej gazetki.

Gazetka to błyskawiczna komunikacja i szybki dostęp. To niesamowite urządzenie do komunikacji pomiędzy dyrekcją, nauczycielami, uczniami i rodzicami. Ekrany wirtualnej gazetki szkolnej określane bywają przez użytkowników nowoczesnymi odpowiednikami tablic korkowych o dużo większych możliwościach publikacji.

Wirtualna Gazetka Szkolna do doskonałe miejsce do tworzenia i wyświetlania treści edukacyjnych dla uczniów i rodziców. Slajdy dotyczące tematyki cyberprzemocy, uzależnień, pierwszej pomocy, savoir-vivre`u, jak również kronika historyczna, słówka z języka angielskiego, ciekawostki z przyrody czy języka polskiego, a także porady z zakresu zdrowego odżywiania to tylko niektóre z propozycji, które na pewno pojawią się na szkolnym korytarzu obok bieżących informacji.