Herb szkoły

Wspieramy Akcję Charytatywną “Motyle”

Koncert charytatywny jest przykładem wydarzenia, które łączy przyjemne ze szlachetnym. Poprzez zabawę uczestnicy i organizatorzy mogą wesprzeć szczytny cel – pomóc chorym ludziom. Już po raz 10. przed zgorzelecką publicznością, która zebrała się 20 maja w Miejskim Domu Kultury, swoje talenty artystyczne zaprezentowali uczniowie zgorzeleckich szkół, w tym również uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu.

Ogromny talent i wielkie serce połączyły tegorocznych uczestników Koncertu Charytatywnego “Motyle 2022”, podczas którego odbyła się aukcja, a dochód z niej został przeznaczony dla podopiecznych Fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Swoją bezinteresowną pomocą, poświęceniem czasu i energii przyczynili się do współzorganizowania koncertu: Nikola Tetke (klasa 2A), Michał Lisicki (klasa 3B), Iwan Steblewski (klasa 3B) oraz Wiktoria Gorgolik (klasa 3H) i Kacper Sabat (klasa 3H).

Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim uczniom naszego Liceum, którzy podczas Wielkanocnego Kiermaszu przekazali swoje dzieła na aukcję (zebrano kwotę 1020 zł). Dochód został przekazany organizatorom Akcji Charytatywnej Motyle.

Prawdziwą miarą człowieczeństwa nie jest ani inteligencja, ani to, jak wysoką pozycję potrafi człowiek osiągnąć na tym szalonym świecie. Nie. Prawdziwą miarą człowieczeństwa jest to, jak szybko potrafi on reagować na potrzeby innych i jak wiele daje z siebie.

Anthony Peake

RODO