Herb szkoły

Zgorzelec. Wczoraj – Dziś – Jutro. Konkurs

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza do wzięcia udziału w konkursie literackim i plastycznym pod wspólnym tytułem “Zgorzelec. Wczoraj – Dziś – Jutro”.

Biblioteka konsekwentnie zabiega o utrwalenie doświadczeń życiowych mieszkańców naszego miasta w celu opublikowania ich w formie zbioru książkowego. Przewiduje wydanie książki złożonej z literackich i plastycznych prac zgłoszonych na konkursy. Aby jednak doszło do wydania tej publikacji, o niewątpliwie unikatowym charakterze, potrzebne są Wasze prace. W ramach aktualnie ogłoszonego konkursu Biblioteka oczekuje na uwiecznione – słowem lub obrazem – wspomnienia z minionych lat polskiego Zgorzelca, wydarzenia dnia dzisiejszego oraz śmiało nakreślone wizje przyszłości. Częścią wspólną oczekiwanych prac jest nasze miasto Zgorzelec i jego mieszkańcy.

Konkurs literacki – tekst pisany prozą (wywiad, fragment dziennika, esej, opowiadanie, list itp.) o objętości do 3600 znaków ze spacjami

Konkurs plastyczny – wykonana dowolną techniką (np. malarstwo, rysunek, grafika itp.) o maksymalnym formacie A4 (29,7 cm x 21,0 cm).

regulamin konkursu