Herb szkoły

Licealiści w natarciu !

Po sukcesie reprezentacji Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich jaka miała miejsce podczas Mistrzostw Miasta w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Średnich, gdzie mimo niekorzystnych warunków pogodowych, bezapelacyjnie pokonaliśmy drużyny  ZSP im. E. Plater oraz ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa tym razem naszym chłopcom przyszło się zmierzyć ze swoimi rówieśnikami w finale Mistrzostw Powiatu w Piłce Nożnej.
Mistrzostwa Powiatu odbyły się 28.09.2017 r. na Stadionie Miejskim w Zgorzelcu. W turnieju udział wzięły  trzy drużyny: Liceum Ogólnokształcące z Bogatyni, Liceum Ogólnokształcące ze Zgorzelca oraz ZSP ze Zgorzelca. Zawody rozegrane zostały systemem „ każdy z każdym”. W pierwszym meczu po zaciętej  i wyrównanej grze ulegliśmy  0:1 reprezentacji LO z Bogatyni.Drugie spotkanie z reprezentacją ZSP w Zgorzelcu miało już zupełnie inny przebieg nasza drużyna wyraźnie przeważała i wygrała zasłużenie 3:0 zajmując w końcowej kwalifikacji drugie miejsce. Mimo wielkich emocji jakie wyzwala rywalizacja, młodzi piłkarze wykazali się pełnym profesjonalizmem  tak w grze, jak i zachowaniu. Turniej można uznać za w pełni  udany zarówno pod  względem sportowym, jak i organizacyjnym.
Chłopakom gratulujemy, a za opiekę dziękujemy p. Arturowi Garbolińskiemu.