Herb szkoły

?BLIŻEJ SZTUKI? ? WROCŁAWSKIE WARSZTATY, LEKCJE MUZEALNE, FILMY

1959259_298541913637123_2006874652_n

20 marca 2014 roku grupa pasjonatów sztuki   z Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich i Niepublicznego Gimnazjum Łużyckiego wyjechała do Wrocławia na projekt ?Bliżej sztuki?. Był to pierwszy z trzech zaplanowanych wyjazdów i obejmował szereg zajęć poszerzających wiedzę i  rozwijających wrażliwość .

 

blizejsztuki2

 

 

Uczniowie rozpoczęli od Muzeum Narodowego, w którym odbyła się nietypowa lekcja przeprowadzona przez pracownika muzeum ?Od klasycyzmu do impresjonizmu?. Wszyscy z zainteresowaniem przysłuchiwali się przemianom w malarstwie.

blizejsztuki3

 

Następnie grupa udała się na warsztaty poświęcone akwareli. Uczniowie mieli za zadanie przygotować pracę,  poznaną w trakcie zajęć, techniką dywizjonizu. Pracownicy muzeum chwalili młodzież za zdolności,  twórcze podejście i zdyscyplinowanie. Prace reprezentują wysoki poziom, dlatego organizatorki projektu planują przygotowanie  z nich wystawy.

blizejsztuki4 blizejsztuki5 blizejsztuki6 blizejsztuki7 blizejsztuki8

 

Trzeci etap  projektu obejmował projekcję filmu, tym razem w Kinie Nowe Horyzonty ? ?Manet ? portrecista życia?. Film zamknął więc cykl poświęcony sztuce XIX wieku.

blizejsztuki9

 

Następny wyjazd  będzie  dotyczył sztuki modernizmu, warsztaty obejmą pracę pastelami, a do kina udamy się na film ?Munch 150. Munch Museum i National Museum w Oslo?.

Organizatorki projektu dziękują  młodzieży za zaangażowanie w zajęcia i  wysoką kulturę osobistą

K. Prusiecka, B. Stypczyńska