Herb szkoły

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

DSC_0988

Dzień Otwartych Drzwi w Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich      w Zgorzelcu  zostanie zapamiętany przez licealistów jako czas pełen wytężonej pracy   i znakomitej zabawy. Gimnazjaliści mogli zapoznać się  z szerokim wachlarzem naszych  profili.

W pomysłowy sposób zaprezentowane zostały kierunki: matematyczno-fizyczny/informatyczny, biologiczno-chemiczny, a także humanistyczny z rozszerzonymi językami obcymi oraz przedmiotami dodatkowymi edukacji filmowej i medialnej.

Szczególne zainteresowanie wśród odwiedzających wzbudziła nowa pracownia chemiczna. Przygotowane przez uczniów pokazy chemiczne i fizyczne zostały odebrane bardzo  pozytywnie. Gimnazjaliści dowiedzieli się, między innymi, jak zrobić  krem do rąk. Nadzorująca pokazy chemiczne pani Renata Rak przyznała, że uczniowie gimnazjów  okazali zadziwiająco szeroką wiedzę chemiczną i szybko nawiązali kontakt ze swoimi kolegami z liceum, włączając się aktywnie w wykonywane doświadczenia.

Młodzież mogła również uczestniczyć w warsztatach tanecznych i poznać tańce różnych narodów.

W czytelni nasi goście z gimnazjów przenieśli się do krainy dzieciństwa, gdzie spotkać mogli dobrego Kopciuszka, Księcia, złą Macochę  i jej okropne córki, oraz wiele innych postaci w bardzo współczesnej inscenizacji bajki o Kopciuszku.

W pełnej powagi atmosferze toczył się historyczny proces, w którym głównym oskarżonym był król Stanisław August Poniatowski. Gimnazjaliści z dużym zainteresowaniem słuchali bohaterów rozprawy, wśród których zdecydowanie wyróżniała się piękna caryca, sędzia przybrany w togę oraz Diabeł.

Do wybrania naszej szkoły zachęcali uczący się już tu licealiści.  LO ciągle zmienia się na lepsze, przykładem jest choćby Dzień Otwartych Drzwi. W tamtym roku było fajnie, w tym ? rewelacyjnie ? podkreśla Kasia, która  w liceum  uczy się pierwszy rok i nie żałuje swojego wyboru.

Na wspaniałe dziewczyny i wspaniałych chłopców ? tegorocznych absolwentów gimnazjów, czekają koleżanki i koledzy oraz nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich. Przyjdźcie, bo u Śniadeckich uczyć się warto. Bardzo szybko stwierdzicie, że ŚNIADECCY TO WASZA SZKOŁA!

DSC_0998

DSC_1018

DSC_1002

DSC_0969

DSC_1062

DSC_1044

DSC_1028

DSC_1050

DSC_1021

DSC_0958