Herb szkoły

Lanterna Futuri w wydaniu czeskim

We wrześniu grupa 21 uczniów naszej szkoły wzięła udział w polsko-niemiecko-czeskim projekcie Lanterna futuri. Tydzień warsztatowy odbył się w Niemczech w Grosshennersdorf, gdzie uczestnicy pracowali w  grupach – muzycznej, sztuki akcji i designu oraz w Czechach w Libercu w sekcjach –   fotograficznej i animacji  lalek.

Tematem  spotkania był ANTROPOCEN –  epoka geologiczna zdominowana   poprzez działalność  człowieka. Wspólnie z  koleżankami i kolegami ze szkół w Czeskiej Lipie  i Ebersbachu  uczniowie próbowali określić pozytywne i negatywne strony  antropocenu.  Niestety, o wiele łatwiej było wykazać zgubną działalność człowieka na funkcjonowanie procesów przyrodniczych, niż pochwalić się naszą pozytywną rolą we współczesnym świecie.

Celem warsztatów było: poznanie się młodzieży, nauka kultury narodowej i języka  poprzez zajęcia w grupach i pracę nad wspólnym tematem, rozwój kreatywności i  poznawanie rzemiosła w medialnych obszarach oraz prezentacja powstałych prac.

Do dyspozycji uczestników warsztatów były  świetnie przygotowane pracownie, laboratoria, studio fotograficzne, lalkarskie, scena teatralna, a dla uczniów w Libercu dodatkowo całe centrum nauki –  iQ landia, a wszystko pod okiem fachowców prowadzących zajęcia.

Tydzień pracy warsztatowej to nowe doświadczenia, refleksje, przełamywanie barier komunikacyjnych i poznanie nowych  sposobów pracy na zadany temat.

Opiekunem grupy przebywającej w Czechach była pani Aneta Błaszkiewicz.

 

IMAG0471

IMAG0545

IMAG0549

IMAG0662

IMAG0674

IMAG0754

 

RODO