Herb szkoły

Niepowtarzalni Maturzyści roku 2021

Tegoroczni Maturzyści to rocznik, który przejdzie do historii ze względu na to , że połowę nauki w liceum (prawie trzy semestry) realizowali zdalnie. Uczniowie pozbawieni możliwości stacjonarnej, tradycyjnej nauki w szkole musieli przeorganizować sposób przygotowań do egzaminów maturalnych i dopasować się do zasad nauki zdalnej. Z całą pewnością musieli więcej wysiłku spożytkować na samodyscyplinę, samokształcenie oraz odpowiedzialność za proces nauki.

Dyrekcja szkoły jak i cała kadra pedagogiczna zadowolona była z możliwości przeprowadzenia egzaminów próbnych, zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, które miały miejsce w szkole od 3 do 16 marca 2021 roku. Pomimo panującej pandemii wszystkie egzaminy udało się przeprowadzić w reżimie sanitarnym choć, nie było to oczywiste ze względu na bardzo wysokie dzienne wyniki informujące o nowych zachorowaniach na covid 19.

Przystąpienie uczniów do próbnych egzaminów maturalnych, nie tylko na poziomie podstawowym, ale także rozszerzonym, to możliwość sprawdzenia nie tylko swojej wiedzy, ale także procedur bezpieczeństwa, z której skorzystała prawie cała grupa tegorocznych maturzystów. Po próbnych maturach był czas na uzupełnienie braków na konsultacjach prowadzonych przez nauczycieli w małych grupach w szkole (do 5 osób).

Wsparciem dla uczniów byli i są nauczyciele, wychowawcy, pedagog szkolny, ale brak osobistego kontaktu był dużym obciążeniem, z którym dodatkowo przy naturalnym stresie egzaminacyjnym musieli się zmierzyć Absolwenci. Ministerstwo Edukacji i Nauki biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację w rozporządzeniu z dnia 16 grudnia 2020 roku wprowadziło nowe wymagania egzaminacyjne, dzięki czemu materiał został okrojony w zależności od przedmiotu o 20- 30 %, ułatwieniem jest także zniesienie obowiązku przystąpienia do przedmiotu rozszerzonego i egzaminów ustnych z języka polskiego i języka obcego.

W związku z powyższym sesja maturalna w Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu rozpoczęła się zgodnie z planem 4 maja i potrwa do 19 maja.

Za wszystkich Maturzystów (w tym roku 110) trzymamy mocno kciuki, wierzymy, że wszystko pójdzie dobrze:

Życzymy Wam lekkiego pióra,
twórczego spokoju,
przytomności umysłu,
optymizmu,
dużo wiary we własne siły
oraz wymarzonych zadań i tematów

Pamiętajcie, że nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły, nie tylko towarzyszą Wam w drodze po uzyskanie świadectw maturalnych, ale służą wsparciem i pomocą każdego dnia. Przypominamy, że świadectwa maturalne zostaną przesłane do szkoły przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną 5 lipca i tego dnia zapraszamy Absolwentów po ich odbiór.

Poniżej przedstawiamy naszych wyjątkowych Maturzystów.

RODO