Herb szkoły

Olimpijski sukces

Za nami etap okręgowy VII już edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. W tym roku uczestnikom olimpiady przyszło się zmierzyć z wiedzą z zakresu funkcjonowania służb specjalnych w systemie bezpieczeństwa państwa. Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że trójka naszych Licealistów: Jan Małecki z klasy 1B, Franciszek Kałas z klasy 3C i Michał Lisicki z klasy 4B awansowała do etapu centralnego i wraz z pozostałymi finalistami będą reprezentować województwo dolnośląskie.

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, na stałe wpisała się w konkursowe kalendarium szkoły. Rok rocznie kilkunastu Licealistów zgłębia swoją wiedzę z zakresu problematyki bezpieczeństwa i obronności, by później sprawdzić się ze swoimi rówieśnikami z całej Polski.

Propagowanie wiedzy w zakresie nauk o bezpieczeństwie i nauk o obronności, kreowanie postaw patriotycznych, krzewienie zrozumienia i tolerancji wobec drugiego człowieka, to główny cel olimpiady, do której zachęca i namawia opiekun olimpijczyków p. Tomasz Mańkowski.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!