Herb szkoły

PARA – BUCH! KOŁA – W RUCH!

We wtorek 28 marca w Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu odbyła się II edycja Powiatowego Konkursu „Pociąg do matematyki, fizyki i informatyki”. Honorowy Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Zgorzeleckiego p. Artur Bieliński, który był również sponsorem nagród. „Dobrym duchem”, który wspierał organizatorów i podróżujących była p. Dorota Chitruń Dyrektor Liceum. Aby bezproblemowo i bezpiecznie można było odbyć podróż po Matkrainie, trasę przygotowali przewodnicy w składzie: Ewelina Mielewczyk, Sylwia Wojciechowska, Elżbieta Tymińska, Jadwiga Proniewicz-Hasiak, Edward Łagowski i Paweł Pilczuk.

Aż 14 grup turystycznych ze szkół podstawowych postanowiło odbyć niesamowitą przejażdżkę po świecie matematyczno-fizyczno-informatycznym.
W czasie trzygodzinnej jazdy, podróżujący odwiedzili 16 stacji, na których zwiększali moc swoich pociągów o 1 ,2 lub 3 waty.
Na koniec zwiedzania okazało się, że pociągiem o największej mocy podróżowali turyści ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy z Dłużyny Dolnej.
Za nimi uplasowali się podróżujący, którzy przyjechali ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka ze Zgorzelca Dobrą moc osiągnął również pociąg z turystami ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Emilii Plater z Bogatyni.

Po długiej i wyczerpującej podróży wszyscy wycieczkowicze zostali zaproszeni na poczęstunek, aby mogli nabrać siły i energii na powrót do domu.
Zwiedzanie Matkrainy nie byłoby możliwe, gdyby nie zawiadowcy stacji – licealiści z klasy 1A, 1B i 3A, którzy sprawowali nadzór techniczny i logistyczny na stacjach. Aby móc zachować jak najdłużej miłe wspomnienia z podróży, każdy jej uczestnik otrzymał pamiątkę.

Eskapada po świecie matematyczno-fizyczno- informatycznym potwierdziła tezę, że podróże nie tylko kształcą, ale rozwijają nasze pasje i zdolności.

RODO