Herb szkoły

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

25 kwietnia, w samo południe, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i rozdanie świadectw ukończenia liceum tegorocznym maturzystom. Uroczystość zaszczyciło wielu gości, a pośród nich byli:  Starosta Zgorzelecki pan Artur Bieliński, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu pani Bogusława Witkowska, Burmistrz Miasta Zgorzelec pan Rafał Gronicz, Ksiądz Dziekan Parafii Św. Bonifacego ks. Maciej Wesołowski, Przewodniczący Rady Rodziców pan Tomasz Urbaniak, pani Kinga Hartmann-Wóycicka – koordynator projektów Saksońskiej Agencji Oświatowej. Obecni byli nauczyciele i wychowawcy oraz wielu wzruszonych rodziców.

Dyrektor pani Danuta Serafińska w swoim przemówieniu dziękowała absolwentom za ich pracę w ciągu trzech lat nauki  i gratulowała osiągnięć artystycznych, sportowych i wspaniałych wyników w nauce. Nawiązała do słów papieża Jana Pawła II, który powiedział kiedyś do młodych Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali, życząc absolwentom, aby zawsze od siebie wymagali uczciwości, prawości, solidności ? tych podstawowych cech, które świadczą o w pełni ukształtowanym człowieczeństwie każdego z nas. Na koniec były także życzenia połamania czarnych piór i długopisów na egzaminach maturalnych.

Pani Dyrektor wręczyła świadectwa, nagrody i dyplomy najlepszym absolwentom. Uroczystość zakończył krótki występ artystyczny kolegów z młodszych klas liceum. Następnie absolwenci udali się z wychowawcami do klas, gdzie po raz ostatni mogli się spotkać i podziękować za wspólnie spędzony czas w szkolnych murach.

 

DSC_1356

DSC_1359

DSC_1372

DSC_1375

DSC_1378

DSC_1381

DSC_1382

DSC_1389

DSC_1411

DSC_1326