Herb szkoły

“Twoja Twarz Brzmi… Inaczej”

7 czerwca po raz ostatni w tym roku szkolnym mogliśmy się spotkać na poranku literacko – muzycznym pod nazwą POEZJA I KAWA. Było troszkę inaczej niż poprzednimi razy, bo wakacje za pasem, więc mieliśmy przedsmak tych wolnych letnich dni. Nasi młodzi artyści przygotowali parodie znanych piosenkarzy, muzyków, literatów. Stąd też tytuł: “Twoja Twarz Brzmi… Inaczej”. Każdy show poprzedzony został fragmentem oryginalnego występu artysty. I tak: na początku pokazał się Joe Cocker ze swoim woodstockowym hitem “With a little Help from my Friends”, po czym zagrał również woodstockowy artysta – Jimmy Hendrix i w jego roli – Jakub Krzywonos z 3B z “Purple Haze”. Czad!. Żeby stonować nastrój, na ekranie pojawiło się logo TVP KULTURA, a za stołem zasiadły 2 gościnie ( w tych rolach Julia Słonecka i Kaja Kopiejek z 2A), z których jedna powymądrzała się na temat poezji Bolesława Leśmiana, a druga z emfazą odczytała wiersz Poety pt. “Wiosna”.

Żeby publiczność nie posnęła, na scenę wskoczyła Sara Dymarska z 3B jako Elton John, co poprzedzone było fragmentem teledysku z piosenką “I’m still standing”. Młodej artystce akompaniował na fortepianie Michał Lisicki z 3B i od instrumentu nie odszedł przez dłuższy czas, najpierw instruując publiczność, jak się prawidłowo obsługuje tego czarnego “krokodyla”, a potem grając Etiudę op.10 nr 9 Fryderyka Chopina. Z ekranu spoglądał na Michała młody Fryderyk. Pozostaliśmy przy klasyce, tym razem – literatury; na tle zdjęcia ze spektaklu “Skąpiec” wg Moliera wystąpili Iwan Steblewski jako Harpagon oraz Jakub Krzywonos jako (nomen omen:) Jakub – obaj z 3B. Potem znów było rockowo, bo scenę zawojowała Nikola Tetke z 2A w utworze “I want to break free” zespołu Qeen, a jej występ poprzedzony został oczywiście fragmentem teledysku.

Tradycją naszych spotkań od lutego jest kończenie imprezy motywem ukraińskim. I tak było tym razem – na tle powiewającej na ekranie niebiesko – żółtej flagi Iwan Steblewski zagrał na akordeonie przepiękne melodie naszych wschodnich sąsiadów.

Stroną techniczną zajmowała się Martyna Dzięgiel z 3B, a upamiętnił imprezę na fotografiach p. Stanisław Lesicki.
W trakcie występów publiczność mogła nie tylko patrzeć i słuchać, ale również (co stało się naszą porankową tradycją) układać wakacyjne lepieje. Nagrodą za lepiej było świeżo upieczone domowe ciasteczko. Artyści zaś w czasie całej imprezy mogli raczyć się kawą/herbatą i plackiem z truskawkami (domowym, oczywiście).

Do zobaczenia po wakacjach!