Herb szkoły

Zapraszamy na Dzień Dziecka

Kochani, jutro 1 czerwca – Dzień Dziecka, a w naszym Liceum dodatkowe atrakcje, można powiedzieć Trójwymiar, bo połączymy go z Dniem Języków i Dniem Sportu

Każda z klas wylosowała kraj, do którego przedstawia prezentację multimedialną, robi plakat, flagę, przygotowuje 2-3 potrawy typowe dla wylosowanego kraju, ozdabia gabinet. W prezentacji powinny znajdować się ciekawostki o danym obszarze językowym z zakresu geografii, polityki, historii, itp. Mile widziane zabawne powiedzonka i przysłowia, historyjki o znanych osobach, przebrania, muzyka.

Wszystkie prezentacje należy przynieść najpóźniej przed godz. 8:00 do auli w czwartek.

Prezentacje zostaną przedstawione w auli na pierwszej lekcji dla klas pierwszych i 2A, a na  drugiej lekcji pozostałe klasy.  (uwaga, bez stresu, może się kilka minut przedłużyć).

Jury po obejrzeniu prezentacji ocenia poszczególne gabinety i przyznaje punkty, potem klasy odwiedzają się nawzajem. Na trzeciej lekcji odbędzie się pisemny quiz dotyczący obejrzanych prezentacji i wiedzy zdobytej podczas zwiedzania poszczególnych gabinetów klasowych. Każda klasa wyznacza po dwóch reprezentantów, którzy zawalczą o nagrodę niespodziankę.

Komisja w składzie nauczycieli języków obcych i dwóch członków SU oceni wkład każdej klasy i przyzna punkty: osobna nagroda.

Wyniki zostaną podane po rozgrywkach sportowych, na które zapraszamy po uprzątnięciu gabinetów. Za szkołą odbędzie się też grill z kiełbaskami.

Punkty przyznawane będą w kategoriach: prezentacja, wystrój klasy, kreatywna flaga, potrawy, ciekawostki. Za quiz osobna nagroda

Serdecznie zapraszamy

RODO