Herb szkoły

ZGORZELEC ? MOJE MIASTO, MOJE ŻYCIE

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu ogłasza nową edycję konkursu literackiego na wspomnienie związane z życiem mieszkańców i naszym miastem. W ten sposób kontynuujemy ubiegłoroczny projekt ?70 Lat Zgorzelca?, który spotkał się z dużym zainteresowaniem i twórczym zaangażowaniem Państwa. Ponawiamy swój apel o przekazywanie zdjęć, dokumentów i pamiątek związanych z historią jak i współczesnością Zgorzelca. Czekamy na kolejne wspomnienia zarówno pionierów jak i dzisiejszych nastolatków.

Bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w projekcie, który służy uwiecznieniu minionych dni, zapisaniu tej dawnej (od 1945 roku) jak i wczorajszej (dosłownie) historii. Czekamy na zapis prawdziwych zdarzeń z Waszego życia. Naszym celem jest zebranie konkursowych prac i wydanie ich w formie książki, jedynej w swoim rodzaju, oryginalnej i serdecznej ?kroniki? z życia polskiego Zgorzelca. Pragniemy uchronić od zapomnienia znaczące ? w skali miasta – wydarzenia społeczne jak i jednostkowe, osobiste przeżycia, z których składa się życie każdego z nas.

Wymogi formalne zawarte są w Regulaminie Konkursu ?Zgorzelec ? moje miasto, moje życie?, który odnajdziecie na stronie mbpzgorzelec.blox.pl. Na Wasze wspomnienia czekamy do 6 maja 2016 r. Autorzy nagrodzonych przez jury prac otrzymają nagrody pieniężne. Zapraszamy.

Marek Żytomirski

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu