Warning: file_exists(): Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home2/loo/domains/lo.zgorzelec.org/public_html/wp-content/plugins/stratum/includes/scripts-manager.php on line 133
Herb szkoły

Londyn. Dzień 5

Dziś Londyn przywitał nas z rana chłodną aurą. Ludzie skrobali szyby w autach, więc w nocy był niezły przymrozek. My wyjechaliśmy dziś do zielonej dzielnicy stolicy – Greenwich. Najpierw przeszliśmy się po jednym, spośród królewskich parków – pierwszym, który został ogrodzony (zajmuje 74 hektary). O 10 mogliśmy wejść do National Maritime Muzeum- najważniejszego Muzeum morskiego w Zjednoczonym Królestwie i jednego z największych tego typu na świecie (patrz fotki poniżej, aut. Damian Chodorowski).

Po zwiedzeniu muzeum i jego zbiorów udaliśmy się do Cambridge. To tam jest drugi po Oksfordzkim najstarszy angielski Uniwersytet (trzeci na świecie), założony w 1209 roku przez byłych wykładowców Oksfordzkich stąd wspólna nazwa Oxsbridge. Nasz przewodnik dużo nam opowiadał o tej uczelni (w języku angielskim oczywiście). Później mieliśmy jeszcze szansę, żeby w spokoju w mniejszych grupach pozwiedzać najciekawsze zakątki tego niezwykłego miasteczka.

Ja trafiłam do sklepu Harrego Pottera, no i … ktoś grzeczny w domu dostanie prezent. Istna uczta dla fanów.

Wieczór niestety przyszedł szybko i musieliśmy udać się do autobusu, bo czekała nas półtoragodzinna podróż do domów.

RODO