Herb szkoły

Mistrzostwa w algorytmice i programowaniu – turnieje programistyczne

Zachęcam uczniów do udziału w turniejach programistycznych, które pomogą w utworzeniu drużyny, która będzie reprezentować naszą szkołę w Mistrzostwach Polski szkół średnich w programowaniu zespołowym. Poniżej przedstawiam informacje od organizatorów w jaki sposób dołączyć do turniejów na platformie solve.

° Adres strony turniejów: turnieje.solve.edu.pl
° Jeżeli ktoś ma konto w systemie solve.edu.pl lub założył wcześniej konto w systemie turnieje.solve.edu.pl, to nie musi zakładać nowego konta. Wystarczy, żeby się zalogował do starego konta (jest też opcja resetowania hasła, która powinna działać).
° Samo założenie konta w systemie NIE jest równoznaczne z rejestracją do konkretnego turnieju. Do każdego turnieju rejestruje się osobno. Po zalogowaniu należy wejść do opcji Wydarzenia, w drzewie wydarzeń odszukać odpowiednią opcję: Internetowe Turnieje Programistyczne -> Edycja 2024/2025 -> odpowiedni turniej. Po wybraniu turnieju pojawi się formularz rejestracji. Wybiera się odpowiednią opcję wejścia indywidualnie lub drużynowo (i jeżeli drużynowo, to jaką drużyną). Niektóre turnieje są indywidualne i umożliwiają tylko rejestrację indywidualną, a niektóre turnieje są drużynowe i umożliwiają tylko rejestrację drużynową. System blokuje wtedy wybranie niewłaściwej opcji przez przypadek. Turnieje pojawiają się z kilkudniowym wyprzedzeniem, można więc dopełnić procedury rejestracji wcześniej i zalecamy to zrobić, żeby nie mieć problemów w dniu turnieju i nie wystartować w zawodach po czasie. Po zarejestrowaniu do turnieju, można jeszcze raz wybrać ten sam turniej w drzewie wydarzeń i system już pozwoli wejść do turnieju wyświetlając informację, że konkurs się jeszcze nie rozpoczął i ile czasu zostało do jego rozpoczęcia. W tym właśnie miejscu, o właściwej godzinie pojawiają się zadania, ranking i możliwość wysyłania rozwiązań lub ewentualnych pytań.
° Najbliższy turniej odbędzie się 28 września w godzinach 9.00 – 11.30. Będzie to turniej indywidualny.
° Następne dwa turnieje odbędą się w kolejne soboty. Będą to turnieje drużynowe. Być może dopuścimy opcję rejestracji indywidualnej (nieoficjalnie, poza konkursem) dla osób, które nie mają drużyny.
° (Ten punkt nie dotyczy najbliższego turnieju indywidualnego) Aby możliwe było wejście drużynowe do turnieju, trzeba najpierw założyć i zatwierdzić drużynę. Procedura zakładania i zatwierdzania drużyny opisana jest w aktualnościach na systemie turnieje.solve.edu.pl. Każdy z zawodników drużyny ma takie same możliwości wysłania zgłoszenia do turnieju ze swojego indywidualnego konta. Cała ta procedura jest opisana na stronie, chętnie wyjaśnimy ewentualne wątpliwości. W każdym razie: NIE należy zakładać osobnych kont użytkowników na potrzeby konkursów drużynowych. Każdy członek drużyny musi mieć swoje własne, indywidualne konto na systemie turniejów i potem z tych kont musi zostać stworzona drużyna, która każdemu umożliwi pracę w ramach odpowiednich turniejów.
° Możliwe jest przeglądanie zadań z turnieju oraz rankingu bez zalogowania i bez rejestracji na turniej. Wystarczy wejść do opcji Wydarzenia i odszukać w drzewie odpowiedni konkurs. Będąc niezalogowanym nie ma jednak możliwości przesyłania rozwiązań.
° Osoby lub drużyny zaczynają widnieć w rankingu publicznym turnieju od momentu, w którym zdobędą chociaż 1 punkt. Jeżeli ktoś się tylko zarejestruje i nic nie wyśle, to widzą go jedynie organizatorzy.
° Wszelkie pytania organizacyjne oraz co do obsługi systemu turniejów można zadawać pod adresem e-mail: karol@pokorski.edu.pl. Pytania do zadań w trakcie zawodów można zadawać przez system zawodów (jest odpowiednia opcja obok wysyłania zgłoszeń).
° Zwracam jeszcze uwagę, że opcja Zadania oraz Ranking na górnej czarnej belce nie dotyczy samych turniejów, a publicznych zadań w systemie solve.edu.pl. Aby przeglądać rzeczy związane z turniejami, należy wejść w drzewie wydarzeń do odpowiedniego turnieju. Oczywiście, jeżeli uczniowie mają ochotę potrenować, mogą sobie indywidualnie, w ramach swojej własnej pracy zgłaszać rozwiązania do zadań, które są tam dostępne. Ta aktywność jest jednak niezależna od turniejów projektu MAP.