W dniu 22.09.2016r. odbyły się zawody sportowe w sztafetowych biegach przełajowych. Nasze wspaniałe dziewczęta zajęły pierwsze miejsce wygrywając z dużą przewagą nad pozostałymi zespołami. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skład: Dworak Ada, Fijałkowska Martyna, Frankiewicz Oliwia, Grześkowiak Kornelia, Kowhan Jowita, Kroszczyńska Jowita, Kulas Natalia, Malec Evelyn, Spendowska Patrycja, Taboła Karolina, Usik Aleksandra, Wojnarowicz Aleksandra, Wyżga Klaudia, Zdanowicz Paulina

Opiekun: p. Rafał Pozauć

20160922_132321

 • Kurs IT Essensials – poniedziałki 9 lekcja (godz.15:10),
 • Kurs CCNA Routing & Switching sem. 1 – czwartki 9 lekcja (godz. 15:10),
 • Kurs CCNA Routing & Switching sem. 2 – środy 9 lekcja (godz. 15:10),

Wszystkie zajęcia rozpoczynają się od przyszłego tygodnia

„RUSZ GŁOWĄ – ZGŁOŚ SWÓJ PROJEKT
I WŁĄCZ SIĘ W I EDYCJĘ BUDŻETU OBYWATELSKIEGO 2017”

 

Burmistrz Miasta Zgorzelca p. Rafał Gronicz 13.09.2016 r. spotkał się z uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu.

W bezpośredniej rozmowie Burmistrz przekazał uczniom informację dotyczące Budżetu Obywatelskiego 2017 i możliwości zgłaszania projektów przez mieszkańców Zgorzelca. W czasie dyskusji uczniowie pytali o procedury składania projektów oraz prezentowali swoje pomysły i potrzeby. Do interesującej rozmowy chętnie włączyli się również nauczyciele LO.

cci20160915

cci20160915_0001

1

2

3

Nasza Akademia CISCO istnieje już 5 lat. W ubiegłym roku szkolnym w kursach uczestniczyło około 60 uczniów z naszego liceum, a w Polsce w kursach programu Cisco Networking Academy wzięło udział ponad 21 tysięcy uczniów i studentów, co oznacza wzrost o prawie 7% w stosunku do ubiegłego roku i plasuje Polskę na dziewiątej pozycji na świecie pod względem liczby słuchaczy programu.

Od niedawna udostępniona jest polska wersja nowego kursu „Wprowadzenie do Internetu Rzeczy”. Zachęcam was do korzystania z tego 20-godzinnego kursu wprowadzającego do koncepcji Internetu Rzeczy – jednej z najszybciej rozwijających się trendów w branży IT. Kurs jest dostępny w opcji samodzielnej nauki – zatem słuchacze mogą kształcić się we własnym tempie.
Nowy rok szkolny przyniósł też całkowicie nowy kurs na platformie NetSpace: PROGRAMMING ESSENTIALS: C++. Jest to nowy kierunek dla programu Cisco Networking Academy. Obecnie jest on dostępny w języku angielskim.

Program edukacyjno-stypendialny Cisco Cybersecurity Scholarship

Świetna wiadomość dla słuchaczy zainteresowanych tematami cybersecurity – każdy absolwent kursu CCNA1+CCNA2, który ukończył 18 lat i komunikuje się w jęz angielskim może aplikować do programu stypendialnego Global Cybersecurity Scholarship. Szczegóły programu i link do aplikacji: https://mkto.cisco.com/Security-Scholarship.html

Inkubator Inżyniera Cisco

Tylko do 5 pażdziernika 2016 trwa rekrutacja do czwartej edycji programu rozwojowego Cisco Engineer Incubator Program adresowanego do studentów kierunków informatycznych z ostatnich lat studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich. Osoby, które zakwalifikują się do sześcomiesięcznego programu biorą udział w szkoleniach i warsztatach organizowanych przez inżynierów Cisco z krakowskiego oddziału Cisco Global Support Center , bezpłatnych kursach z poziomu CCNP, bootcampach, konsultacjach z ekspertami Cisco, warsztatach przygotowujących do rozpoczęcia pracy w firmie IT. Najlepszym absolwentom programu Inkubatora oferujemy zatrudnienie w zespołach inżynierskich Cisco w Krakowie.
Zapraszamy: http://www.cisco.com/c/m/en_emear/incubatorprogram/index.html

W czerwcu 2016 Program Cisco NetAcad został także wyróżniony przez redakcję Bloomberg Businessweek nagrodą LUMINATUS w kategorii najbardziej innowacyjny programu realizowany w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu (Corporate Social Responsibility)

Z początkiem nowego roku zapraszam wszystkich uczniów Liceum i Gimnazjum do uczestnictwa w kursach i zachęcam do kontaktu w przypadku jakichkolwiek pytań lub niejasności.

Dnia 16 i 19 września, w przerwach między lekcjami, w dawnym sklepiku szkolnym odbędzie się kiermasz książek, podczas którego uczniowie będą mogli kupić i sprzedać interesujące ich podręczniki i repetytoria.

Wszyscy zainteresowani sprzedażą książek mają do 15 września czas na przyniesienie książek do gabinetu nr 58. Każda książka ma być podpisana, z sugerowaną ceną w środku. Każdy sprzedający ma dołączyć dodatkowo listę wszystkich swoich książek.

1 września 2016 r. w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyła się uroczystość wręczenia nagród stypendialnych uczniom szkół ponadgimnazjalnych przez Starostę Powiatu Zgorzeleckiego Panią Urszulę Ciupak.

Nagrody starosty były uhonorowaniem uczniów i absolwentów za ich wyniki w nauce, sporcie, życiu społecznym i artystycznym, jakie odniesione zostały w roku szkolnym 2015/2016. Liczną grupę nagrodzonych stanowili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu.

Stypendystami zostali:

 1. Aftyka Kacper klasa I B
 2. Grzeszczuk Barbara klasa I D
 3. Kostrzewa Wiktoria klasa I D
 4. Liszka Paweł klasa I D
 5. Masłowski Konrad klasa I D
 6. Rajczakowski Marcin klasa I D
 7. Tysowska Agata klasa I D
 8. Wenecki Mikołaj klasa I D
 9. Brodniak Paweł klasa I E
 10. Fijałkowska Martyna klasa I E
 11. Taboła Karolina klasa I E
 12. Malec Evelyn klasa I F
 13. Zdanowicz Paulina klasa I F
 14. Furtak Adam klasa II A
 15. Gorgolik Iga klasa II A
 16. Kulas Natalia klasa II B
 17. Ptak Adam klasa II B
 18. Rokicki Konrad klasa II C
 19. Karska Julia klasa II D
 20. Kopaczyńska Adrianna klasa II D
 21. Prudzienica Anna klasa II D
 22. Bajda Jan klasa II E
 23. Bąk Agata klasa II E
 24. Kadłuczka Patryk klasa II E
 25. Karmasz Paweł klasa II E
 26. Kawicz Martyna klasa II E
 27. Klimczak Karolina klasa II E
 28. Kmieć Marika klasa II E
 29. Łachacz Barbara klasa II E
 30. Paluchowski Patryk klasa II E
 31. Walczak Marta klasa II E
 32. Biedak Beniamin klasa III A
 33. Bilińska Marta klasa III B
 34. Śmigiel Paulina klasa III B
 35. Biernacki Karol klasa III C
 36. Kosiorek Piotr klasa III C
 37. Orpel Agata klasa III C
 38. Winnicka Agata klasa III C
 39. Leśniak Magdalena klasa III D
 40. Oleksyn Krzysztof klasa III D
 41. Podbielska Julia klasa III D
 42. Andryjiszyn Sandra klasa III E
 43. Lickindorf Damian klasa III E
 44. Nastalski Fabian klasa III E
 45. Zalewski Patryk klasa III E
 46. Żukowski Bartosz klasa III E

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratuluje Dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne i uczniowie.

 

dsc_2625

dsc_2702

dsc_2703

dsc_2704

dsc_2705

dsc_2710

dsc_2712

dsc_2715

dsc_2717

dsc_2727

dsc_2733

dsc_2737

dsc_2740

 

autor zdjęć: Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu

Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich składa podziękowania dla wszystkich uczniów LO biorących udział w uroczystościach 77 Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej, które odbyły się przed Pomnikiem Orła Piastowskiego na Cmentarzu II Armii Wojska Polskiego 1 września 2016 r.
o godz. 15.

Szczególnie dla pocztu sztandarowego szkoły i jego opiekuna p. Tomasz Mańkowskiego. Uczestnictwo
w tego rodzaju wydarzeniach może być „żywą lekcją historii” i możliwością kontaktu z kombatantami
i weteranami II wojny światowej, którym należy się szacunek za bohaterską postawę.

20160901_152333

20160901_152342

Nowy rok szkolny w Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu rozpoczął się tradycyjnie 1 września. Punktualnie o godz.900 w sali gimnastycznej uczniowie spotkali się  ze swoimi rówieśnikami, wychowawcami i nauczycielami na Uroczystym Apelu Inaugurującym Nowy Rok Szkolny 2016/2017.

Licznie przybyłych Uczniów, Rodziców, Nauczycieli oraz zawsze pamiętających o szkole Absolwentów serdecznie przywitała Nowa Dyrektor Szkoły p. Dorota Chitruń. Honorowym gościem uroczystości była p. Urszula Ciupak – Starosta Powiatu Zgorzeleckiego.

Wygłoszone okolicznościowe przemówienia p. Starosty Urszuli Ciupak i p. Dyrektor Doroty Chitruń odnosiły się do uczniów, którym złożono życzenia pomyślności, owocnej pracy i spełnienia wszystkich zamierzeń i planów. Podziękowania za pracę i profesjonalizm skierowane były dla nauczycieli zwłaszcza za tegoroczne wyniki maturalne i osiągnięcia zdobyte przez uczniów w poprzednim roku szkolnym na polu naukowym, sportowym i artystycznym. Podziękowano również niezawodnym pracownikom administracji i obsługi szkoły. Do wszystkich skierowano prośby o dalszą sumienną pracę, kreatywność
i bardzo dobrą współpracę.

Pani dyrektor Dorota Chitruń przedstawiła uczniom nowych nauczycieli, wychowawców klas pierwszych oraz nową wicedyrektor p. Magdalenę Siemaszko.

Pani wicedyrektor przypomniała o historycznej 77 Rocznicy Wybuch II Wojny Światowej. Poprosiła wszystkich zgromadzonych o pielęgnowanie pamięci i hołdzie dla wszystkich walczących i poległych Polaków, za niezłomną i bohaterską postawę, dzięki której dziś my żyjemy w wolnej  i niepodległej Polsce. Doniosłość tego historycznego wydarzenia podkreśliła uczennica klasy III D Anna Prudzienica wspaniałym wykonaniem utworów muzycznych „Taki kraj” i „Wolność”.

Słowa otuchy i pomocy koleżeńskiej wygłosił Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Konrad Rokicki.

Całość apelu przebiegła zgodnie z oficjalnym ceremoniałem przy wyjątkowo doniosłej atmosferze
i aplauzie dotyczącym innowacji i wydarzeń związanych z nowym rokiem szkolnym.

Za organizację dziękujemy p. Barbarze Rutkowskiej, p. Tomaszowi Mańkowskiemu, p. Magdalenie Siemaszko
i p. Stanisławowi Lesickiemu.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 

Autor zdjęć: Stanisław Lesicki

plan lekcji 2016 – plik do pobrania.

Od 5.09.2016 (poniedziałek) możliwe niewielkie zmiany planu lekcji.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 -1 września 2016r godź. 9.00 – duża sala sportowa