DRZWI OTWARTE
26.03.2015 r.

I.    16.00 – 17.00, Rada Rodziców (czytelnia)

II.    17.00 – 17.30, Spotkanie wychowawców klas

z rodzicami

III.    17.30 – 18.30, Drzwi Otwarte

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu brali udział w Ogólnopolskim Projekcie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej „Lekcje z ZUS”. Celem projektu była potrzeba budowy świadomości młodego pokolenia Polaków w aspekcie ubezpieczeń społecznych.
Zajęcia dla młodzieży prowadził dyrektor ZUS z Lubania Pan Waldemar Pakuła, który jednocześnie wraz z opiekunem uczniów Panią Magdaleną Siemaszko przygotowywał młodzież do 3-etapowego Ogólnopolskiego Konkursu pt. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Etap szkolny odbył się 17.11.2014 r. wzięło w nim udział 10 uczniów, z których najlepsi byli: Ernest Krzyszkowski kl. III E, Julia Karska kl. I D i Sandra Andryjiszyn kl. II E. Łącznie na typ etapie konkursu udział wzięło 11 tysięcy uczniów z 328 szkół w całej Polsce. Uczniowie LO po podliczeniu indywidualnych punktów, nie tylko byli najlepsi w naszej szkole a także w województwie dolnośląskim osiągając wynik 264 pkt. W poniedziałek 16.03.2015 r. we Wrocławiu odbył się II etap wojewódzki konkursu, gdzie drużyna Śniadów zdobyła II miejsce.

Serdecznie gratulujemy.

5

4

3

2

1

konkursciscoW tym roku konkurs Cisco NetRiders jest organizowany jednocześnie dla wszystkich krajów w Europie. Wszyscy uczestnicy wezmą udział w zawodach w tym samym dniu.

 To doskonała okazja sprawdzenia swoich umiejętności i możliwość współzawodnictwa ze słuchaczami programu z innych krajów.

Rejestracja na wszystkie 3 etapy konkursu trwa do 3 kwietnia 2015

  • Pierwsza runda konkursu IT Essentials odbędzie się 21 kwietnia 2015
  • Pierwsza runda konkursu CCENT odbędzie się 22 kwietnia 2015
  • Pierwsza runda konkursu CCNA odbędzie się 23 kwietnia 2015

 

Uczestnicy mają również dostęp do strony PRACTICE SITE, na której mogą sprawdzić formę pytań konkursowych. Zachęcam do zapoznania się z nią.

Zapisy do konkursu przyjmuje Paweł Pilczuk gab. 49.


 

Filmy o naszej szkole:

 Teledysk studniówkowy klasy 3E

Time Lapse: Lo im. Braci Śniadeckich
 
Szkoła – film
 
Śniady TV
 
 


 

DOKUMENTY

 

REKRUTACJA 2015/2016

DRZWI OTWARTE

 plakat

ULOTKA1strona2015 kopia
ulotka pierwsza

ULOTKA2strona2015 kopia
ulotka druga

10 marca 2015 r. zostało zawarte porozumienie o współpracy między Uniwersytetem Zielonogórskim, reprezentowanym przez Dziekana Wydziału Humanistycznego dr. hab. Sławomira Kufla i Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich, reprezentowanym przez Dyrektora Szkoły, mgr Danutę Serafińską. Dzięki temu porozumieniu w roku szkolnym 2015/2016 powstaną 2 klasy akademickie ( IA i IC ) pod patronatem Uniwersytetu Zielonogórskiego. Udział naszych uczniów w wykładach organizowanych przez Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego stanie się wtedy jedną z wielu metod kształcenia, jakie umożliwi patronat uczelni wyższej. Jednym z najważniejszych założeń tej współpracy będzie podejmowanie wspólnych działań na rzecz rozwoju edukacji, ochrony dziedzictwa kulturowego i umożliwienie uczniom naszej szkoły brania udziału w zajęciach dydaktycznych prowadzonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Zielonogórskiego.
10 marca 2015 r. grupa uczniów naszego Liceum pod opieką Pani Dyrektor Danuty Serafińskiej i Pana Tomasza Mańkowskiego wzięła udział w wykładach o tematyce historycznej na Uniwersytecie Zielonogórskim.
Pierwszy wykład wygłosił dr Radosław Domke. Dotyczył on historii lotnictwa cywilnego i wojskowego. Uczniowie wraz z wykładowcą prześledzili rozwój lotnictwa od mitycznego lotu Ikara, poprzez przełomowy przelot braci Wright, aż do osiągnięć współczesnej techniki lotniczej.
Drugi – zupełnie wyjątkowy wykład wygłosił prof. Jan Żaryn – najwybitniejszy w Polsce znawca historii Kościoła katolickiego w Polsce po II wojnie światowej.

Wykład nosił tytuł Relacje państwo –Kościół katolicki w Polce w latach 70. I 80. XX wieku. Profesor J. Żaryn jest wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim . Możliwość wysłuchania jego wykładu była niewątpliwie bardzo cenna dla naszych uczniów , szczególnie dla tegorocznych maturzystów.

DSC_0772 DSC_0479 DSC_0467 DSC_0776

AKADEMIA ORANGE – OBSCURNA ANIMACJA

W Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu zakończyły się warsztaty animacji poklatkowej w ramach VI Akademii Orange. Pierwsza część projektu OBSCURNA ANIMACJA odbywała się pod opieką merytoryczną Moniki Kuczynieckiej – artysty plastyka, autorki filmów animowanych i teledysków (m.in. teledysk o piosenki Królewicz – muz. Jerz Igor; animacja na podstawie baśni H.Ch. Andersena dla Teatru Robotycznego (Centrum Nauki Kopernik w Warszawie); Zabawki (teledysk, muzyka Bajzel); Ucieczka (teledysk do piosenki Ucieczka z wesołego miasteczka, muzyka Czesław Mozil); Tramwaj.

W dniach 23.02-26.02.2015 powstał film animowany – plastelinowy, ukazujący sceny z życia szkoły. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi pojęciami animacji filmowej, przygotowali scenografię, postaci, zrealizowali dźwięk i wykonali zdjęcia. Film zostanie zaprezentowany m.in. na uroczystości obchodów 70-lecia szkoły, w październiku 2015 roku. Kilku uczniów zebrało już doświadczenia w tworzeniu animacji uczestnicząc w ubiegłym roku w szkolnych warsztatach, podczas których powstał film animowany o Jakobie Boehme.

Warsztaty animacji są realizowane dzięki wsparciu projektu Akademii Orange i środkom własnym. LO im. Braci Śniadeckich znalazło się wśród czterech szkół w Polsce, które otrzymały dofinansowanie.

Celem programu grantowego Akademia Orange, edukacyjnego programu grantowego dla organizacji zajmujących się edukacją kulturalną jest promowanie nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży poprzez wspieranie innowacyjnych projektów edukacyjnych, które w nowatorski i atrakcyjny sposób zachęcają do zdobywania wiedzy oraz uczestnictwa w kulturze.
Akademia Orange wspiera oryginalne inicjatywy edukacyjno-kulturalne, by rozbudzić potencjał młodych ludzi z różnorodnych środowisk i włączyć ich do aktywnego uczestniczenia w kulturze. Promuje otwartość, wykorzystanie nowych technologii, budowanie partnerstw i czerpanie z nowoczesnych form edukacji.

VI edycja programu została objęta Patronatem Honorowym Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej.

Partnerami merytorycznymi LO im. Braci Śniadeckich są:

Monika Kuczyniecka – warsztaty animacji poklatkowej

Mariusz Laudański ze Stowarzyszenia fotograficznego CAMERA z Bolesławca – warsztaty fotografii otworkowej

Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu – Kino POZA NOVA

Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu

ZINFO.PL – portal informacyjny – patron medialny

BANERY_fundacja_0133_mpa

PROJEKT OBSCURNA ANIMACJA JEST REALIZOWANY W RAMACH PROGRAMU FUNDACJI ORANGE

12 1110 9 8 7 6 5 4 3 2 1

know-america-2015-konkurs-edukacyjny-300x193

Uczennica kl. I d Julia Karska została laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Know America” organizowanego przez ambasadę Stanów Zjednoczonych w Warszawie i zakwalifikowała się do ścisłego finału, który odbędzie się 22.03.2015 r. w Warszawie.

 

MŁODY CHEMIK EKSPERYMENTUJE (13-11-2014)

 

Prezentacja – Chemiczne i spektroskopowe … (24-11-2014)

 

Efekty współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym (09-02-2015)

 

Dnia 22.02.2015 na Uniwersytecie Wrocławskim w Instytucie Matematyki odbyły się Mistrzostwa Dolnego Ślaska w Sudoku.

Naszą szkołę reprezentowali: Adrianna Wołowicz kl. II e, Natalia Stępień kl. I e, Klaudia Synowiec kl. III f, Hubert Kowalik kl. I a, Wojciech Kowalik kl. III a.
Adrianna Wołowicz zdobyła I miejsce w tym konkursie. Będzie reprezentowała województwo dolnośląskie na Mistrzostwach Polski w Sudoku organizowanych przez Fundację Rozwoju Matematyki Rekreacyjnej Sfinks.
Zwycięzcy Mistrzostw Polski biorą udział w Mistrzostwach Świata w Sudoku organizowanych przez World Puzzle Federation.

Gratulujemy!