28.04.2016 r. zakończyły się zmagania w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej 2015/2016. Po wspaniałej i zaciętej rywalizacji dwie reprezentacje Liceum Ogólnokształcącego im Braci Śniadeckich: dziewcząt i chłopców ostatecznie zajęły III miejsce w województwie dolnośląskim. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

20160428_143505 DSC_0010

W dniu 27 kwietnia odbyły się IX Integracyjne Warsztaty Plastyczne, zorganizowane przez Fundację „Niepełnosprawnym i Oczekującym Pomocy”. Została na nie zaproszona młodzież ze zgorzeleckich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowała pięcioosobowa grupa dziewcząt : Agnieszka Herka z kl. Ib oraz Karolina Świnicka, Klaudia Czułowska, Natalia Witkowska i Kasia Barczyk – wszystkie z kl. IId.

„Wartości w życiu człowieka” – taki był tytuł warsztatów. Zadanie uczestników, to przedstawienie tego tematu za pomocą różnych technik plastycznych. Młodzież pracowała razem z osobami niepełnosprawnymi. Poznała różne, dotąd zupełnie nieznane techniki plastyczne, takie jak np. rysunek na papierze ściernym czy malowanie farbą plakatową z domieszką pasty do zębów. Prace, które powstały, zostały ocenione przez specjalnie powołaną komisję. W czasie jej pracy dyrektor Fundacji oprowadził uczestników warsztatów po Ośrodku Terapii Zajęciowej, a następnie zaprosił na poczęstunek. Jeden z podopiecznych Fundacji, niewidomy Grzegorz, w poruszający sposób recytował własne wiersze, a potem dał koncert gry na harmonijce. Zapanowała miła, pełna serdeczności atmosfera…

Dwie nasze dziewczyny wróciły z nagrodami :

Agnieszka HERKA zajęła II miejsce w kategorii „Rysunek na papierze ściernym”, zaś Natalia WITKOWSKA – III miejsce w malowaniu akwarelą.

GRATULUJEMY !

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – Karolina Taboła z Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu oraz Natalia Orzechowska, Adrianna Kołodziej i Nikola Falińska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Plater w Zgorzelcu w kwietniu wzięli udział w konkursie LITERACKO –PLASTYCZNYM „… za Bugiem serce nasze zostało”, którego głównym organizatorem była Fundacja Kresowa „Memoria et Verita” w Krakowie oraz Fundacja im. Brata Alberta w Radwanowicach, Oświatowe Towarzystwo Integracyjne w Radwanowicach i Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów. Honorowy patronat nad konkursem objęła wójt gminy Zabierzów – Pani Elżbieta Burtan.

Celem konkursu było pielęgnowanie pamięci o tradycji i kulturze polskich Kresów, rozwijanie poczucia estetyki oraz kształtowanie wrażliwości w odbiorze tekstów literackich, sztuki i tradycji Kresowych, a także inspirowanie dzieci, młodzieży i dorosłych do wyrażania swoich uczuć w twórczości literackiej i plastycznej.

Przedmiotem konkursu były prace literackie i plastyczne inspirowane „Trylogią” Henryka Sienkiewicza, historią i legendami Kresów Wschodnich, zabytkami architektury dawnych ziem polskich, tradycją i kulturą Kresów Wschodnich. Na konkurs nadesłano 134 prace plastyczne oraz 17 utworów literackich. Poziom prezentowanych prac okazał się bardzo wysoki. Jurorzy nie mieli łatwego zadania. Komisja oceniała prace literackie, zwracając szczególną uwagę na zgodność z tematyką konkursu, bogactwo i dobór słownictwa, poprawność językową, spójność przekazu literackiego oraz wartości etyczno-moralne opowieści. W ocenie prac plastycznych jury przyjęło następujące kryteria oceny: koncepcja pracy, ogólny wyraz artystyczny, oryginalność formy, zgodność z tematyką konkursu, atrakcyjność zastosowanych technik plastycznych, a także estetykę wykonania pracy.

W kategorii prace literackie zwyciężyła Karolina Taboła ze zgorzeleckiego LO im. Braci Śniadeckich, której pracę literacką pt. „Jak orły na niebie” link do pracy

Jury w kategorii prace plastyczne przyznało następujące nagrody:

Szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce Natalia Orzechowska – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Plater w Zgorzelcu
II miejsce Adrianna Kołodziej – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Plater w Zgorzelcu
III miejsce Nikola Falińska – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Plater w Zgorzelcu

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 22 kwietnia 2016 roku o godzinie 17:00 w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów przy ul. Szkolnej 2 w Zabierzowie.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

DSC_0374

We wtorek 26 kwietnia br. w Legnicy odbył się kolejny etap OKWB. Przystąpili do niego uczniowie ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych diecezji legnickiej. W etapie diecezjalnym Konkursu Biblijnego wzięli udział uczniowie z naszej szkoły, którzy wcześniej 15 marca wzięli udział w eliminacjach szkolnych. Na ich podstawie, spośród 46 uczestników, wyłonionych zostało troje najlepszych przedstawicieli, którzy na szczeblu diecezjalnym rywalizowali z najlepszymi o awans do finału ogólnopolskiego. Laureatami etapu diecezjalnego zostali uczniowie naszej szkoły :

I miejsce zajął  – MIKOŁAJ WENECKI z klasy 1e
V miejsce zajęła – Maja Kazimierska z klasy 2d
VI miejsce zajęła – Angelika Bednarczuk z klasy 2d

Mikołaj będzie reprezentował naszą szkołę oraz diecezję legnicką w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w Niepokalanowie 5-8 czerwca br. Opiekunem uczniów była p. Katarzyna Przytulska

WSZYSTKIM GRATULUJEMY SUKCESU – a Mikołajowi życzymy powodzenia w finale !

WP_20160426_14_29_08_Pro WP_20160426_13_19_31_Pro

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgorzelcu informuje, że Główny Inspektorat Sanitarny uruchomił Konkurs na  plakat pod tytułem ,,Stop dopalaczom’’. Konkurs ten jest wydarzeniem ogólnopolskim, skierowanym do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Warunkiem wzięcia udziału w Konkursie jest nadesłanie oryginału pracy konkursowej i jej wersji elektronicznej wraz z wypełnionymi załącznikami do Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Zgorzelcu w terminie do dnia 27.05.2016r.

W załączeniu Regulamin Konkursu wraz z załącznikami/ nr1-karta zgłoszeniowa, nr2-oświadczenie przedstawiciela ustawowego,nr3-oświadczenie uczestnika, nr4-własność intelektualna i prawa autorskie/

Regulamin konkursu

 

Spotkanie wychowawców klas I-III z rodzicami godz. 17.00 – 17.30
Dyżury nauczycieli przedmiotów godz. 17:30 – 18:30

23 kwietnia odbyły się finały Mistrzostw Polski w Katowicach, w grze League of Legends, gdzie jeden z uczniów Liceum Ogólnokształcącego im Braci Śniadeckich – Jakub „Jactroll” Skurzyński, jako jeden z graczy, a ponadto kapitan drużyny „overused” poniósł swoją drużynę po drugie miejsce w kraju w grze, w którą w samej Polsce gra ponad osiemset tysięcy osób w każdym wieku! Tym samym Jakub, wraz z jego drużyną zarobili do podziału nie bagatela 12000 zł i zgarnęli niesamowity prestiż!

lan1 lan2 lan3 lan4 lan5

Kolejny etap prac to kończenie lutowania układów elektronicznych, testowanie poprawności wykonania  i przygotowanie do montażu robota. Kilka zdjęć z tego etapu pracy nad robotem do obejrzenia poniżej.

DSC_0034 20160418_112859 20160418_112902 20160418_121225 20160418_121229 20160418_134207 DSC_0023_1 DSC_0024_1 DSC_0032

Dużo wymagamy, ale też dajemy dużo od siebie.
Przeglądnij naszą stronę internetową www lo.zgorzelec.org
e-mail: zgorzeleclo@wp.pl

PROGRAM DNIA OTWARTYCH DRZWI
w Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich
25 kwietnia 2016 r., poniedziałek

Zajęcia odbywają się w godzinach:
12:30 – II piętro: punkty informacyjne dotyczące profili klas-
12.40 – spotkanie z dyrektorem i SU aula
od 13.00 do 15.00- cykliczne zajęcia do wyboru wg harmonogramu

Rodzaj zajęć
w zakresie rozszerzonym
Sala Piętro Temat zajęć

 

IA

informatyka

matematyka

fizyka

 

 

 

48

72

 

I

II

 

Zostań administratorem sieci komputerowej (warsztaty)

Zagadki logiczne oraz matematyczne

IB

geografia

wos

j.obcy

 

86

52

54

 

III

I

I

 

Japonia – prezentacja

Inscenizacja rozprawy sądowej

Turniej językowy

IC

j.polski

historia

j.obcy

 

45

54

 

parter

 

Ogólniak filmowo

Turniej językowy

ID

biologia

chemia

matematyka

 

 

75

Pracownia

67

 

III

Piwnica

II

 

 

Warsztaty – pozyskiwanie chlorofilu

Reakcje chemiczne – pokazy oraz warsztaty

Łamigłówki matematyczne

IE

matematyka

fizyka

 

48

72

 

 

I

II

 

Zostań administratorem sieci komputerowej (warsztaty)

Zagadki logiczne oraz matematyczne

IF

geografia

j.niemiecki

j.angielski

 

86

87

84

 

III

III

III

 

 

Japonia – prezentacja

Prezentacja o krajach niemieckojęzycznych

Małe formy artystyczne w języku angielskim

Sportowe zmagania

 

Sala sportowa

 

Turniej trójek siatkarskich

Pokaz fitness

pedagog   41 parter Preorientacja zawodowa

Liderzy młodzieżowi

wystawa 30 parter Wystawa poświęcona Henrykowi Sienkiewiczowi
Religia 76 III Prezentacja modlitwy w języku hebrajskim

Języki obce liczba godzin w cyklu nauczania

                                   Klasa               I-II -III          I-II-III

                                     A             j.a-   3-5 -4        j.b  2- 2- 0

                                     B             j.a     4-6-5         j.b  2-2-2

                                     C             j.a     4-6-5         j.b  2-2-2

                                     D            j.a      3-5-4         j.b 2-2-0

                                     E             j.a      3-5-4        j.b  2-2-0

                                     F             j.a      3-6-6        j.b  3-6-6

Śniadeccy -moja szkoła

Nasza oferta to nie przechwałki –tak pracujemy

drzwi otwarte -plakat

15 kwietnia w Miejskim Domu Kultury odbył się VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS. Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy i kształtowanie świadomości na temat HIV i AIDS wśród młodzieży Test wiedzy składał się z pytań zamkniętych oraz otwartych, a do zdobycia było maksymalnie 78 punktów. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Oczekiwanie na wyniki umilała uczestnikom Grupa Kabaretowo-Teatralna z ZSP. im. Emilii Plater w Zgorzelcu. Catering zapewniła Restauracja Szarlotka w której niedawno „Kuchenne Rewolucje” przeprowadziła słynna restauratorka Magda Gessler. Cenne nagrody ufundował Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz. Uczniowie naszej szkoły, tak jak w ubiegłym roku, okazali się najlepsi:

I miejsce zdobyła Patrycja Kulesza z II c
II miejsce zdobyła Natalia Dziedzic z II d
III miejsce zdobyła Natalia Darłak z II d

I wyróżnienie zdobył Konrad Tomaszewski z II d
III wyróżnienie zdobyła Angelika Bednarczuk II d