Biegi przełajowe

Bieg przełajowy – grupowy, czyli tak zwana sztafeta 10 razy ~~1500 metrów

Dnia 02 października 2015 roku nasza szkoła a dokładnie 10 jej reprezentantów wykazali się zdolnościami w międzyszkolnych zawodach sportowych. Spotkaliśmy się na początku z problemami, które mogły nas wykluczyć z walki o medale, jednak szybko udało nam się temu zapobiec i ostatecznie zajęliśmy 3. miejsce.

Jako sportowcy liceum jesteśmy w pewnym stopniu pokrzywdzeni, gdyż musimy konkurować ze starszymi kolegami!
Musimy także zaznaczyć, a nawet się pochwalić iż większość naszych biegaczy są to uczniowie klas I-szych :) dlatego możemy spokojnie myśleć o przyszłych losach naszej wspaniałej szkoły!

20151002161

skooola

Szanowni Państwo,

Nauczyciele i Pracownicy, Absolwenci i Przyjaciele

Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu

16 października 2015 roku odbędą się uroczyste obchody

 70–lecia istnienia naszej szkoły.

Serdecznie zapraszamy

******

Scenariusz obchodów Jubileuszu 70-lecia  Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu
16  X  2015

8.45  –  zbiórka młodzieży, nauczycieli, pracownikówi gości  przed szkołą.

 9.00 – wymarsz pocztu sztandarowego, orkiestry,nauczycieli, pracowników, gości   i uczniów   na Mszę św.

 9.30  – Msza św.  w Kościele św. Bonifacego w Zgorzelcu.

10.40 – powrót z kościoła do szkoły.

10.55 – odsłonięcie tablicy pamiątkowej w holu szkoły.

11.00 – rozpoczęcie oficjalnych uroczystości obchodów Jubileuszu w sali sportowej.

Po uroczystości zwiedzanie szkoły, odwiedziny absolwentów w wyznaczonych gabinetach-spotkania z nauczycielami i młodzieżą
( wg roku ukończenia liceum ) – już od godz. 10.30 , poczęstunek w auli.

Roczniki :

1945-1955 –   gab.46
1956-1965   –   gab. 52
1966-1970  – gab. 71
1971- 1975 –   gab.75
1976 – 1980   –   gab. 86
1981 – 1985  –   gab. 53
1986 – 1990   –   gab. 54
1991 -1995   –   gab. 45
1996 – 2000   –   gab. 51
2001 – 2005  – gab. 59
2006 – 2010  –   gab. 84
2011 – 2015  –  gab.72

17.00 – Bal Absolwenta Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckichw Pałacu Łagów
( wg deklaracji udziału w balu).

______________________

Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich
ul. Partyzantów 4
59-900 Zgorzelec
Tel 757752512
zgorzeleclo@wp.pl

Gorąco zapraszamy  wszystkich
Nauczycieli i Pracowników, Absolwentów i Przyjaciół „Śniadeckich” do wzięcia udziału w obchodach rocznicy.

dyrektor Liceum
Danuta Serafińska

Dnia 18 września 2015 uczniowie naszego liceum wraz z innymi uczniami szkół średnich w naszym powiecie udali się do Katowic. Była to nagroda za udział w konkursie wiedzy o Solidarności, która finansowana była przez NSZZ Solidarność. W zeszłym roku nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce w tym konkursie. Pod opieką pana Tomasza Mańkowskiego mogliśmy dowiedzieć się więcej o wydarzeniach w KWK „Wujek” oraz zobaczyć najważniejsze atrakcje Katowic.

Wyjazd zaczął się od odwiedzin Izby Pamięci KWK „Wujek”, gdzie została nam opowiedziana historia pacyfikacji kopalni w czasie stanu wojennego. Dowiedzieliśmy się również jak zmieniała się praca górników na przestrzeni wieków. Następnie udaliśmy się do zabytkowych dzielnic- Giszowca i Nikiszowca, powstałych jako osiedla robotnicze. Młodzież mogła tam poznać architekturę wczesno-dwudziestowiecznych budynków. Wieczór spędziliśmy już w centrum Katowic oglądając tzw. strefę kultury: nowy gmach Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Muzeum Śląskie, Centrum Kongresowe i katowicki Spodek. Wyjazd zaliczamy do bardzo udanych.

IMG_1912

IMG_1895

IMG_1899

IMG_1906

30 września w całej Polsce obchodziliśmy „Dzień Chłopaka”

W liceum Ogólnokształcącym im Braci Śniadeckich dziewczęta z poszczególnych klas z tej okazji postanowiły stworzyć niepowtarzalne prezenty dla swych kolegów, wykazały się ogromną kreatywnością i pomysłowością.
Również Panie nauczycielki przygotowały słodką niespodziankę dla Panów pracujących w szkole.
Podsumowując tego dnia towarzyszyła nam miła atmosfera.

DSC_9612

29 września o godzinie 11.00 odbyło się w naszej szkole ślubowanie klas pierwszych liceum. Uroczystość przygotowaną przez starszych uczniów otworzyła Pani Dyrektor, nawiązując do tradycji szkoły i zbliżających się obchodów 70 –lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego im Braci Śniadeckich.
Uczniowie klasy IIA przybliżyli postaci naszych patronów Braci Śniadeckich oraz zaprezentowali historię szkoły.
Następnie pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani na licealistów.
W trakcie uroczystości mieliśmy okazję wysłuchać piosenek w wykonaniu ucznia klasy IID Krzysztofa Oleksyna przy akompaniamencie Piotra Kosiorka.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy pogłębiania wiedzy, wspaniałych wyników i aby pobyt w naszej szkole był fascynującą przygodą.

Powodzenia!

020slubowanie

009slubowanie

042slubowanie


„Podziel się posiłkiem”

W dniach 25-26.IX.2015 r. uczniowie klasy IIB, wzięli udział w
kolejnej edycji akcji „Podziel się posiłkiem”.
Zebrano około 200 kg żywności. Zostanie przekazana osobom i rodzinom
najbardziej potrzebującym z naszego środowiska.

Bardzo dziękujemy za wspaniałą postawę klasie IIB.

Dyrektor i wychowawca

Nasi lekkoatleci najlepsi w powiecie, bardzo wysoko w województwie.

24 września odbył się we Wrocławiu finał dolnośląski Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych – Rzut Jesienny. Nasza reprezentacja męska wywalczyła II miejsce, a reprezentacja kobieca IV miejsce w województwie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na wiosnę!

Najlepsze wyniki naszych sportowców:
Kamil Kleszczyński – I miejsce w skoku w dal
Marcel Gurdziel, Kamil Kleszczyński, Kewin Zatylny, Piotr Kosiorek – I miejsce w sztafecie 4 x 100m
Karolina Jóźwiak – II miejsce w skoku w dal
Adam Ptak(5kg), Kewin Zatylny(6kg) – II miejsce w pchnięciu kulą

opiekunowie: p. M. Bukowa, p. R. Pozauć

20150924_144035

Ogólnopolska Akademia Programowania jest przedsięwzięciem edukacyjno-społecznym, odpowiadającym na potrzebę kształtowania i rozwijania zaawansowanych kompetencji cyfrowych wśród uczniów. Nauka programowania sprzyja rozwojowi kreatywności, umożliwia dzielenie się swoimi pomysłami, pozwala realizować własne projekty i rozwiązywać problemy.

W Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu powstała jedna z 32 Ogólnopolskich Stref  Programowania.

Strefa Programowania, to aktywny punkt, w którym będziesz mógł od podstaw nauczyć się programowania w języku C++ oraz rozwiązywać zadania algorytmiczne. Zajęcia skierowane są do uczniów gimnazjum, odbywać się będą w cyklu czterech sobotnich spotkań. Każde z nich trwać będzie cztery godziny zegarowe (łącznie 16 godzin). Udział w zajęciach jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych uczniów.

Pierwsze zajęcia zaplanowane są na dzień 3 października 2015r o godzinie 9.00 w sali 49 w budynku Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu ul. Partyzantów 4.

Zgłoszenia do udziału w zajęciach proszę kierować do koordynatora projektu:

Paweł Pilczuk, email: ppilczuk@o2.pl, lub telefonicznie 601 965 855

W zgłoszeniu proszę podać imię i nazwisko oraz nazwę szkoły.

Ilość miejsc ograniczona!

Strona projektu: programuj.edu.pl

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w ramach zadania publicznego „Nowatorskie inicjatywy na rzecz rozwoju umiejętności programowania oraz budowania kapitału społecznego z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych”.

MAC_new_logo2 logo_talent

Świat to ta­ka po­wieść – rze­ka : za­nurzają się w niej wszys­cy, ale żad­ne po­kole­nie nie wej­dzie do tej sa­mej wo­dy, co poprzednie… 

W dniach 13-19 września w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży Krzyżowa odbyły się międzynarodowe warsztaty „A Generation`s History – History of Generatins”. Były to pierwsze międzynarodowe międzypokoleniowe warsztaty, a wzięli w nich udział uczniowie z Gimnazjum nr 1 i Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu, uczniowie z gimnazjów z Chemnitz oraz członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku ze Zgorzelca. Inicjatorem i organizatorem tych warsztatów była Saksońska Agencja Oświatowa, z którą od lat współpracują wymienione zgorzeleckie szkoły. Na podstawie opowieści świadków historii młodzi uczestnicy tworzyli własny obraz ich przeżyć, szukając analogii także w wydarzeniach dziejących się w Europie tu i teraz. Młodzież, pracując z opiekunami, konstruowała widowisko teatralne, współtworzyła film oraz brała udział w warsztatach graficznych i fotograficznych. Wykorzystując te formy wypowiedzi artystycznej młodzi uczestnicy warsztatów pokazali, że przeżycia świadków historii są dla nich zrozumiałe i bliskie ich sercu, a współpraca z tzw. „trzecią generacją” układała się w sposób bardzo harmonijny.  Sami świadkowie historii podkreślali, że taka forma spotkania z młodzieżą była dla nich wspaniałą przygodą. Nie przeszkadzały w tych kontaktach bariery językowe – wszyscy uczestnicy doskonale się rozumieli. Podkreślić należy, że językiem głównym na wykładach i warsztatach  był język angielski.

Oprócz bardzo pracowitych warsztatów były także wycieczki do Świdnicy i Wrocławia, a także zwiedzanie bardzo ciekawej wystawy „Odwaga i pojednanie”, będącej punktem wyjścia do rozważań warsztatowych. Całość zakończyła naprawdę wspaniała i wzruszająca w swej treści  prezentacja dokonań młodych artystów oraz wspólne ognisko.

Nasze Liceum godnie reprezentowała szóstka uczestników – uczniów z klas drugich i trzecich, którzy naprawdę bardzo zaangażowali się w pracach nad filmem ( sami ułożyli scenariusz i odegrali wszystkie role ) i w widowisku teatralnym. Dla wszystkich uczestników i ich opiekunów była to naprawdę ciekawa przygoda.

Młodzi uczestnicy warsztatów i ich opiekunowie serdecznie dziękują władzom Miasta Zgorzelec za przekazanie  licznych materiałów  promocyjnych.

zabawy integracyjne wystawa 2 wystawa wieczór międzynarodowy1 wieczór międzynar. 2 świadkowie historii (2) świadkowie historii integracja 1

WAŻNA INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW BALU ABSOLWENTA

W związku z zamknięciem listy prosimy o sprawdzenie stanu wpłat,
ewentualnie dokonanie dopłat, oraz sprawdzenie wpisu na liście uczestników.
W najbliższym czasie będą do odbioru karty uczestnika balu.
Wszelkie zapytania i wątpliwości prosimy kierować do księgowości liceum.

Serdecznie pozdrawiamy,
Organizatorzy!