Herb szkoły

Olimpiada Solidarności. Dwie Dekady Historii – etap szkolny

We wtorek 23 listopada o godzinie 10:00 uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu przystąpili do pierwszego etapu ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Wydarzenie organizowane przez Fundację Centrum Solidarności odbywa się już po raz ósmy, z roku na rok ciesząc się coraz większym zainteresowaniem uczniów.

Konkurs jest trójstopniowy, składa się z trzech etapów – szkolnego (rywalizacja indywidualna), wojewódzkiego (rywalizacja indywidualna) i ogólnopolskiego (rywalizacja drużynowa). Uczestnicy na etapie szkolnym sprawdzają swoją wiedzę z najnowszej historii kraju lat 1970-1990. Najlepsi z nich spotkają się na finale i powalczą o indeksy na czołowe uczelnie wyższe, stypendia, bony na publikacje IPN, nagrody rzeczowe.

Wierzymy w naszych przyszłych olimpijczyków i mamy nadzieję, że przyczynią sią do sukcesu zapoczątkowanego przez ich starszych kolegów. Przypominamy, że już kilkakrotnie znaleźliśmy się w etapie centralnym, gdzie godnie reprezentowaliśmy województwo dolnośląskie.

RODO