Herb szkoły

Warszawa. Humaniści w stolicy Polski

Październik jest dla nas miesiącem pełnym wrażeń. Gdy liście stopniowo zmieniały swój kolor tworząc złoto-czerwony krajobraz, uczniowie klasy 2C wsiedli w pociąg i ruszyli do stolicy Polski. Wycieczka rozpoczęła się 9 października.

W tym dniu pierwszym punktem było Stare Miasto, które łączy historię i nowoczesność. Najbardziej zapadły nam w pamięć: Krakowskie Przedmieście i Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta. Kolejnym, ciekawym i zarazem ważnym elementem było zwiedzanie Sejmu RP, gdzie mieliśmy okazję być świadkami posiedzenia. Po krótkim spacerze po sejmowych korytarzach znaleźliśmy się w Sali Kolumnowej, która wywarła na nas ogromne wrażenie. Następny dzień nie przyniósł mniej wrażeń, niż pierwszy. Rozpoczęliśmy go krótkim spacerem, który doprowadził nas do Kosmos Muzeum – miejsca, w którym każdy kąt był iluzją. Po świetnej zabawie udaliśmy się do Pałacu w Wilanowie, gdzie czekała na nas piękna księżniczka niczym z baroku. Wzięliśmy udział w warsztatach pt. „Roztańczony Dwór”, które przeniosły nas na bal szlachecki z XVII wieku. Po krótkim skoku w historię, znów znaleźliśmy się w nowoczesnej Warszawie, która oprócz zabytków, posiada wiele interesujących i nowoczesnych miejsc jak Stadion Narodowy, gdzie poczuliśmy się jak prawdziwe VIP-y. Zwiedziliśmy trybuny, szatnię piłkarzy, centrum medialne i wiele innych miejsc. Ostatni – trzeci dzień wycieczki, był dniem pamięci i historii. Nasze serce skradło Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie opowiedziano nam o walczącej Warszawie w sposób niezwykle medialny i interaktywny, prosty do zapamiętania i łatwy w odbiorze. Seans 3D zabrał nas w ruiny zniszczonego miasta, w których życie wiodła już garstka mieszkańców, interaktywne wystawy pomogły nam w poznaniu życia nie tylko żołnierzy, jak również zwykłych obywateli, którym przyszło żyć w czasach wojny i okupacji.

Po godzinach podróży w czasie, nasza przygoda dobiegła końca. Pożegnały nas Złote Tarasy, gdzie spędziliśmy swoje ostatnie chwile w stolicy. Nasza wycieczka pokazała nam Warszawę z dwóch, zupełnie różnych, lecz tak samo interesujących stron.

autor: Aleksandra Boryczewska, klasa 2C

RODO