Tradycją klas sprofilowanych humanistycznie LO im. Braci Śniadeckich są wizyty i lekcje w muzeach czy też edukacyjno-integracyjne wycieczki do ważnych europejskich miast. Nawet trudno policzyć, ile razy odwiedzane były takie miasta jak np. Wrocław, Kraków, Warszawa, Drezno, Praga czy Wiedeń. Żaden, nawet najlepszy, podręcznik nie da tego, co żywy kontakt z dziełem sztuki, dlatego chętnie planowane są w takich właśnie klasach małe i duże projekty o charakterze artystycznym.
Tym razem klasy 2C i 4C, z rozszerzonym programem nauczania języka polskiego i historii, jeszcze w grudniu, tuż przed świętami, udały się do Drezna. Na program składały się przede wszystkim dwa miejsca: Galeria Malarstwa Starych Mistrzów z czasową wystawą “Ponadczasowe piękno. Historia martwych natur” i wystawą oryginalnych prac plastycznych pisarza Orhana Pamuka oraz Panometr, czyli poprzemysłowy budynek zaadaptowany na potrzeby edukacyjne, w którym można było poznać historię Drezna, czy też obejrzeć niezwykłą panoramę miasta.
Liczymy, że zdobyta w taki sposób wiedza oraz obejrzane i przeżyte obrazy np. Vermeera, Rembrandta, Rubensa, Rafaela czy martwe natury pomogą nie tylko na maturze z języka polskiego, ale zostaną ze wszystkimi na dłużej, rozbudzą wrażliwość na piękno i zachęca do własnych już malarsko-literackich podróży.
Opiekę nad młodzieżą sprawowali: główna organizatorka – p. Agnieszka Hładyszewska, p. Edward Łagowski i wychowawczynie klas humanistycznych, p. Beata Łężny i p. Beata Stypczyńska.