Herb szkoły

Dumni z naszej historii – apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów ? niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków ? nasz kraj odzyskał suwerenność.

Z tej okazji uczniowie klasy 2C zaprezentowali przygotowany pod czujnym okiem ich wychowawcy p. Beaty Stypczyńskiej uroczysty apel, niestety w tym roku sytuacja epidemiologiczna wymusiła na nas przełożenie uroczystości i efekty pieczołowitych przygotowań mogliśmy podziwiać dopiero niedawno.

Współczesny patriotyzm to pamięć o pięknych polskich tradycjach, to troska i zainteresowanie losami naszego kraju, to wspieranie i pielęgnowanie wolności poprzez krzewienie patriotycznych postaw. Dlatego też wszyscy uczniowie zaangażowani w przygotowanie do apelu złożyli hołd wszystkim tym, którzy przyczynili się do odrodzenia państwa polskiego. Była to niezapomniana lekcja historii przeplatana pięknymi wierszami refleksyjnymi o Ojczyźnie, o ludziach, którzy walczyli o wolność, rozbrzmiewały patriotyczne pieśni.

Wrażenia, jakie pozostały po uroczystym apelu, wzbudziły w nas dumę z naszej jakże tragicznej ale i bohaterskiej historii, poczuliśmy, że jesteśmy dumni z bycia Polakami, poczuliśmy dumę z osiągnięć naszej Ojczyzny i naszych rodaków przez te ostatnie 100 lat, które nie były przecież pasmem samych sukcesów, ale i porażek, klęsk i niepowodzeń.

Całe wydarzenie nie odbyłoby się także bez ogromu wsparcia i pomocy osób zaangażowanych w całe przedsięwzięcie. Dziękujemy za wszelką pomoc w organizacji i czuwaniu nad sprawnym przebiegiem apelu. Podziękowania kierujemy do:
– klasy 2C oraz wychowawcy klasy p. Beaty Stypczyńskiej za wysiłek, trud i serce, włożone w przygotowanie tak ważnego dla nas wszystkich wydarzenia
– p. Tomasza Mańkowskiego za pomoc merytoryczną i konsultacje historyczne
– Michała Lisickiego ucznia klasy 3B “człowieka orkiestry” (dyrektor artystyczny, pianista nazywany przez nas Chopinem, gitarzysta, współtwórca szkolnego męskiego chóru)
– Franciszkowi Kałasowi uczniowi klasy 2C, za poprowadzenie apelu i pasję historyczną
– szkolnemu chórowi za duchową dojrzałość i wspaniały repertuar
– i Wszystkim ? tym niewymienionym tu z imienia i nazwiska, którzy byli zaangażowani w przygotowanie tej pięknej uroczystości.

“Wolność” – Marek Grechuta
“Legiony” – Mateusz Ziółko
“Rozkwitły pąki białych róż”

RODO